Podziel się

Czasami możesz patrzeć na swojego psa (psy) i myśleć: “Zastanawiam się, co dzieje się w ich umyśle”. Gdybyśmy tylko mogli mieć jakieś futurystyczne urządzenie, które pozwoliłoby nam spojrzeć w myśli naszych czworonożnych przyjaciół i zobaczyć, co oni naprawdę myślą. Niestety, chociaż wszyscy mieliśmy nadzieję, że takie urządzenie będzie istniało w 2018 roku, to jednak nie, więc po prostu będziemy musieli się domyślić (wykształceni). Zebraliśmy listę tego, co naszym zdaniem dzieje się w mózgu Twojego psa. Nie trzymaj nas jednak za to.

Psy myślą o Tobie

Jest to nie przeszkadza, jeśli jesteś właścicielem psa, a Ty widzisz, jak Twój pies reaguje, gdy wracasz z pracy do domu. Jednak Twój pies ma prawdopodobnie dość obsesyjną obsesję na punkcie Ciebie, a badania pokazują, że kiedy pies myśli o swoich właścicielach, to aktywuje centrum nagród w jego mózgu. Tak więc, kiedy myślą o Tobie, zaczynają się bzykać w mózgu i chcą po prostu spędzić z Tobą czas. Chodź dalej, to najlepsza rzecz w historii. Powiedz nam, że się mylimy.

Pies myśli o jedzeniu

Kolejny oczywisty punkt dla każdego, kto mieszka z psem, ale ma obsesję na punkcie jedzenia. Myślą o tym cały czas, a my myślimy, że to w przybliżeniu przekłada się na: Twój pies myśli tylko o tym, jak może włamać się do lodówki. Pewnego dnia pies go złamie, wiesz? Nie mówimy, że Twój pies jest szpiegiem. Cały czas myśli o jedzeniu, prawdopodobnie nawet więcej niż o Tobie myśli. I to bardzo dużo.

Czy psy myślą o spacerach?

Twój pies prawdopodobnie marzy o bieganiu w parku, spotykaniu innych psów, węcaniu wątpliwych materiałów wyrzucanych przez inne psy i skakaniu w błotnistych kałużach, aby mógł zrujnować Twoje ładne czyste dywany. Ok, nie oznacza to, że chce zrujnować Twoje dywany. Ale Twój pies uwielbia chodzić, prawdopodobnie nawet bardziej niż Ty. Wszyscy wiemy, jak bardzo podekscytowani są nasi poeci na wszystko, co brzmi jak słowo “spacer” lub dżingiel ich smyczy. Zasługuje na najlepsze obroże i smycze dla psów w mieście, ponieważ chodzenie jest w jego mózgu przez cały czas. Po jedzeniu, i oczywiście ty.

Twój pies prawdopodobnie myśli o wielu rzeczach

Udowodniono, że psy mają emocje i potrafią wyczuć zmiany emocjonalne w głosach swoich właścicieli. Oni również martwią się o nas, wykazały badania, ale lubimy myśleć, że nie tylko siedzieć tam z nadzieją, że dostaniesz się do pracy na czas, i martwiąc się, że możesz zostać zwolniony, jeśli nie. Rozumieją, kiedy zrobili coś złego, kiedy jesteście zdenerwowani i kiedy jesteście zdenerwowani, i całe mnóstwo rzeczy emocjonalnych. Więc mogą być, wiesz, po prostu myśleć o życiu.

Tak więc, jest tam krótki przewodnik po wewnętrznym funkcjonowaniu mózgu Twojego psa. W tej kolejności prawdopodobnie myślą o: jedzeniu, o tym, co robisz, o tym, co robisz, i o zabawie na świeżym powietrzu. Prawda jest taka, że mogą myśleć o różnych rzeczach, ale prawdopodobnie nie zastanawiają się, kto wygrał wyścig kosmiczny. Choć odpowiedź na to pytanie jest niezmiennie taka sama jak w przypadku psów.

Kategorie: Zwierzęta