Wszyscy chcemy czuć się zdrowo w ciele i umyśle, ale bądźmy szczerzy, czasami jest to o wiele łatwiejsze do osiągnięcia niż to jest do osiągnięcia. Jeśli miałbyś wyłączyć reklamy sam, to myślisz, że jedynym sposobem na osiągnięcie długotrwałego szczęścia byłoby mieć na zawsze wszystkie najnowsze ubrania i gadżety, ale jak każdy, kto próbował to podejście wie, będzie to tylko cię tak daleko. Mimo to, zdrowe ciało i umysł nie są tak nieuchwytne, jak mogłoby się wydawać. Rzeczywiście, wymaga to tylko kilku subtelnych zmian w działaniu i myśleniu. Oto jak możesz się tym zająć.

Na zewnątrz

Nie wiedzielibyście o tym, patrząc na to, jak większość z nas żyje, ale ludzkość nie była zaprojektowana tak, aby być w środku przez cały dzień! Ale to mniej więcej tak, jak większość z nas spędza czas; jedziemy do pracy, siedzimy tam przez osiem lub więcej godzin, a potem wracamy do leniuchowania w naszych salonach. Jeśli to robisz, to nie będzie długo, zanim zaczniesz czuć się trochę w dół. Spędzanie czasu w przyrodzie okazało się mieć niemal natychmiastowy pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. W najbliższy weekend wybierz się na przejażdżkę do kraju i udaj się na długi spacer – nie będziesz tego żałować!

Rezygnacja z złych nawyków

Żyjemy w kulturze, która zaleca, abyś miał wszystko, czego chcesz, kiedy chcesz. Ale często te rzeczy nie są dla nas dobre, jak w przypadku fast foodów, alkoholu i papierosów. Jeśli żyjesz z tymi trzema rzeczami jako główną obecnością w swoim życiu, to trudno ci będzie być zdrowym! Więc wyrzućmy je z twojego życia. W przypadku palenia tytoniu, możesz przejść na egzystencję wolną od nikotyny, otrzymując od ecigwizard.com zestaw do odparowywania dla początkujących. Do picia, chodzi o to, aby znaleźć sposoby na nawiązywanie kontaktów towarzyskich bez automatycznego uderzania w bar z przyjaciółmi. I fast food? No cóż, to może być pyszne, ale spójrz na to, jak źle to jest dla Ciebie, i możesz po prostu omijać to zabrać następnym razem wokół.

Dobre jedzenie

Oczywiście, będziesz musiał zastąpić to szybkie jedzenie czymś, ale co to jest? Domyśliłeś się….gotowania zdrowych posiłków we własnym domu. Ludzie często unikają gotowania, bo myślą, że nie są w tym dobrzy lub że jest to zbyt czasochłonne, ale to nie może być bardziej odległe od prawdy. Każdy może nauczyć się gotować proste, zdrowe posiłki, a co więcej, posiłki te mogą być czasami przygotowywane w czasie krótszym niż 20 minut. Spróbuj – po zapoznaniu się z kuchnią może się okazać, że jest to czynność, którą lubisz robić. Wyobraź sobie!

Biegnij dzień

Jeśli nie chcesz odwiedzać siłowni kilka razy w tygodniu, nie musisz jeździć na siłownię. Są drogie, mogą być nieco zastraszające, i nie wszystkie one są takie zabawne. Ale to nie znaczy, że uciekasz od wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń. Krótkotrwałe wyjście w ciągu dnia może mieć ogromny wpływ na psychiczne i fizyczne samopoczucie. Jeśli od jakiegoś czasu nie uprawiasz joggingu, to po założeniu butów do biegania i wyjściu na zewnątrz: gdy skończysz biegać i będziesz się w tych endorfinach, będziesz się zastanawiał, dlaczego nie zacząłeś biegać tak wiele wcześniej. Gdy pogoda nie dopisze, możesz spróbować swoich sił w jednej z tych popularnych “siedmiominutowych aplikacji treningowych”, które skupiają się na wszystkich kluczowych obszarach.

Znalezienie celu

Teraz wybacz nam, że trochę się pogłębiłeś, ale jaki jest twój cel w życiu? Nie martw się, nie powinno być odpowiedzi. Wszyscy jesteśmy zajęci naszą pracą i wszystkimi codziennymi obowiązkami, więc nasz powód, dla którego zazwyczaj zabieramy się na tylne siedzenia. Ale warto zadać to pytanie; jednym z powodów, dla których ludzie w Okinawie żyją najdłużej, jest to, że są szczęśliwi, a powodem, dla którego są szczęśliwi, jest to, że znaleźli coś, jakkolwiek małego, co nadaje wartość ich dni. Może to być ogród warzywny, pomagający innym lub próbujący złamać tę gitarę solo: cokolwiek to jest, warto spróbować znaleźć swoją.

Wstać

Wreszcie ostatnie słowo rady dla tych, którzy chcą prowadzić szczęśliwe, zdrowe fizycznie życie: ruszajcie się! Oznacza to we wszystkich zmysłach. Jeśli posuwasz się naprzód, zawsze będziesz testował swój umysł i ciało. Siedzenie wciąż jest wrogiem wzrostu: ruszaj się, a nigdy nie wiesz, dokąd Cię to zaprowadzi w przyszłości.

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *