Wszyscy jesteśmy winni zaniedbywania nóg w miesiącach zimowych, podczas gdy my jesteśmy zajęci walką z mrozem! Kiedy jest super zimno, czasami podwajamy się na rajstopach, a nawet wbijamy się w parę pod dżinsy, aby uzyskać dodatkowe ciepło! Ilu z nas odkłada golenie, bo nie możemy się doczekać, aż wyjdziemy z prysznica i wsiądziemy do puszystej piżamy, a następnie udajemy, że celowo nie ogoliliśmy się, bo utrzymuje nas to ciepło? Wszyscy wiemy, że to kłamstwo, które sami sobie powtarzamy! Bądźmy szczerzy, latem czujemy się pewniej, gdy poświęcamy trochę więcej czasu na pielęgnację naszych nóg.

Usuwaj owłosienie z nóg – z głową

Jeśli zależy Ci na wykorzystaniu naturalnego piękna i nie czujesz potrzeby usuwania owłosienia, pomiń ten krok i przejdź do następnego! Dla tych, którzy po prostu kochają uczucie jedwabiście gładkich nóg, usuwanie włosów może być zadaniem, które poświęcamy swoje życie doskonaleniu. Wreszcie nauka unikania wyszczuplania się na gałkach, takich jak kolana i kostki, powinna gwarantować zdobycie trofeum wieku! To niekończące się zobowiązanie, ponieważ włosy zdają się odrastać następnego dnia, więc cykl golenia musi rozpocząć się od nowa! Niektórzy ludzie mogą uważać golenie za dość terapeutyczne, więc jeśli jesteś golarką, poświęć kilka dodatkowych minut pod prysznicem i poczujesz się jak nowa kobieta w zimie! Jeśli myśl o konieczności ponownego golenia, aby utrzymać te szpilki w ryzach sprawia, że chcesz wyrwać włosy – nie rób tego! Rozważ zainwestowanie w niektóre zabiegi laserowego usuwania włosów, aby uzyskać bardziej miękkie nogi na dłużej. Laserowe usuwanie włosów działa poprzez kierowanie impulsów światła o wysokiej intensywności na włosy, które uszkadzają mieszki włosowe, co utrudnia odrastanie. To jest sposób, aby przejść do utrzymania nóg wolne od owłosienia na dłużej!

Nawilżaj włosy na stopach przed goleniem!

Po rozmyciu włosów, nie zapomnij o nawilżaniu. Nasze nogi mogą szczególnie wyschnąć zimą dzięki mieszaninie chłodnego powietrza zewnętrznego i stałego centralnego ogrzewania, które zakładamy! Użyj kremu nawilżającego pod prysznicem, aby przyspieszyć ten proces podczas sprzątania lub zainwestuj w dobrej jakości ciężki środek nawilżający, gdy wyjdziesz z prysznica. Cięższe kremy najlepiej sprawdzają się pod prysznicem w nocy, ponieważ mogą wnikać w głąb skóry głębiej niż zwykłe balsamy, ale będą potrzebowały czasu na pracę swojej magii!

Do Tan, czy nie do Tan?

Jak tylko latem uderza, zdajemy sobie sprawę, że nasze pastylki białe nie widziały światła dziennego przez kilka miesięcy i potrzebują trochę słońca w butelce! Dlaczego ograniczamy nasz reżim opalania tylko do lata? Jeśli jesteś jedną z tych pań, które natychmiast czują się pewniej w opalaniu, dlaczego nie dodać tego kroku do swojej zimowej rutyny? Co więc, jeśli nikt tego nie zobaczy? Będziesz mógł spojrzeć w dół na opalone nogi i uśmiech! Wybierz stopniowe opalanie zimą, aby opalenizna wyglądała bardziej naturalnie i dawała Ci więcej blasku.

Jedwabiste i gładkie stopy!

Co jest lepsze niż wsuwanie się w świeżą, czystą pościel z miękkimi, gładkimi nogawkami? Wyskakiwanie pościeli w pralni, a następnie suszenie w suszarce bębnowej co kilka tygodni to nie tylko czystość, ale także lepszy sen! Odstaw trochę czasu na bok i upewnij się, że dni opieki nad nogami pasują do dni mycia, aby zakończyć zimowy przewodnik po pielęgnacji idealnie!

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *