Stan Twojej skóry może ujawnić wiele informacji na temat tego, jak ją leczyć. Ponadto skóra ma tendencję do ujawniania swojego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Według dr Jillian Macdonald, stan Twojej skóry może być oznaką choroby podstawowej. Na przykład chronicznie sucha i swędząca skóra może oznaczać, że masz egzemę. Istnieje jednak szczególna choroba skóry, która dotyczy milionów obywateli amerykańskich: zaskórników. Zaskórniki są rodzajem trądziku, który często pojawia się na twarzy, klatce piersiowej, plecach i tak dalej. Epidemia ta doprowadziła do opracowania i produkcji licznych masek do usuwania zaskórników. Rodzi to pytanie, co powoduje zaskórniki?

Przyczyny zaskórników

Jak już wspomniano, zaskórniki są łagodniejszą formą trądziku. Według Cynthia Cobb, APRN, zaskórniki są to ciemne zmiany i wybrzuszenia, które często mają niewielkie rozmiary. Mają tendencję do pojawiania się nie tylko na twarzy i szyi, ale również na klatce piersiowej, plecach i ramionach, by wymienić tylko kilka z nich. Skóra często ma pewne otwory w mieszkach włosowych znane jako pory. Zaskórniki czarne pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy pory skóry są zatkane przez pewne substancje. Do tych substancji należą martwe komórki skóry i sebum. Gdy substancje te zatykają pory, ekspozycja powietrza powoduje ich zaciemnienie. Stąd termin “zaskórniki”.

Czynniki ryzyka dla rozwoju zaskórników

Istnieją pewne czynniki, które zwiększają szanse na powstawanie zaskórników. Należą do nich: Osoby z nadmiernie tłustą skórą mogą mieć skłonność do powstawania zaskórników
Zmiany hormonalne lub zaburzenia równowagi
Niezdrowa rutyna pielęgnacji skóry
Używanie niektórych leków na leki
Narażenie na działanie bakterii
Podrażnienia spowodowane nadmiernym szorowaniem

Jak uniknąć rozwoju zaskórników

Istnieje wiele sposobów leczenia i zapobiegania powstawaniu zaskórników bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. Wszystko czego potrzebujesz to właściwa pielęgnacja skóry i dobry produkt do pielęgnacji skóry. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak dbać o skórę i zapobiegać powstawaniu zaskórników.

Produkty bezolejowe

Przy zakupie produktu do pielęgnacji skóry należy trzymać się z dala od tych, które tylko zwiększą zaskórniki. Przeczytaj składniki produktu przed jego zakupem. Większość masek do usuwania zaskórników to produkty bezolejowe. Po prostu najpierw wykonaj swoje badania.

Złuszczanie

Złuszczanie skóry pomaga usunąć martwe komórki skóry, które zatykają nasze pory. Można to zrobić za pomocą peelingu lub maski do usuwania zaskórników. Maski do usuwania zaskórników nie tylko usuwają zaskórniki i martwy naskórek, ale także usuwają nadmiar oleju ze skóry.

Jedz w prawo

To, co jemy może mieć negatywny wpływ na zdrowie naszej skóry. Oznacza to, że będziesz musiał wycinać niezdrową żywność zawierającą tłuszcze nasycone. Zamiast tego należy zabarwić talerz z owocami i warzywami. Ponadto, nie zapomnij, aby pozostać nawodnionym. Jest to jeden ze sposobów na zapewnienie, że Twoja skóra również pozostanie nawilżona. Nie minie dużo czasu, zanim zauważysz, że Twoja skóra świeci i wygląda zdrowo.

Podsumowując, kondycja naszej skóry jest odzwierciedleniem tego, jak dbamy o naszą skórę. Może to być również oznaką choroby podstawowej. Niezależnie od tego, powinniśmy dbać o naszą skórę. Używaj odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry i jedząc je we właściwy sposób.

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *