Laserowe usuwanie włosów jest jednym z najbardziej powszechnych, małoinwazyjnych zabiegów wykonywanych przez chirurgów plastyków i dermatologów w ich gabinetach. Zabieg polega na zastosowaniu technologii laserowej do usuwania niechcianych włosów na ciele i jest to skuteczny zabieg, który przynosi szybkie rezultaty. Koszt depilacji laserowej jest stosunkowo wysoki w USA, podobnie jak w przypadku innych zabiegów dermatologicznych. Jednak Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, w którym leczenie to jest dostępne. Ale najpierw omówmy, co pociąga za sobą ten proces.

Procedura – Laserowe usuwanie włosów

Laserowa procedura usuwania włosów polega na naciśnięciu ręcznego lasera na skórę osób, aby zapobiec przyszłemu wzrostowi na stałe. Wiązka światła niszczy mieszek włosowy na serii około pięciu do siedmiu zabiegów miesięcznych. Po pierwsze, włosy w obszarze docelowym jest cięte tak, że jest to tylko kilka milimetrów długości. Następnie, w miarę jak rozpoczyna się leczenie, można użyć chłodnego żelu lub urządzenia chłodzącego na końcówce instrumentu w celu zapewnienia ochrony skóry. Po aktywacji lasera wiązka lasera przechodzi przez skórę do mieszków włosowych. Uwalnia intensywne ciepło, które uszkadza mieszki włosowe, hamując w ten sposób dalszy wzrost. Może wystąpić dyskomfort na skórze lub uczucie zimna z chłodnego żelu lub urządzenia chłodzącego. Niemniej jednak cały proces jest prosty i szybki. Na przykład, leczenie małych obszarów, takich jak górna warga, może trwać kilka minut, podczas gdy większe obszary, takie jak plecy, mogą trwać kilka godzin na sesję.

Po zabiegu laserowym:

Po zabiegu można zauważyć obrzęk i zaczerwienienie przez kilka godzin. Jednak można zastosować lód lub zimne opakowanie na obszarze, aby zminimalizować dyskomfort lub skutki uboczne. Steroid śmietany mogą być również stosowane na obszarze dotkniętym w przypadku, gdy istnieje pewne podrażnienie. Ważne jest, aby unikać możliwego nasłonecznienia, zarówno na solariach, jak i na naturalnym świetle słonecznym, po zabiegu. Po wygojeniu się skóry, filtr przeciwsłoneczny powinien być zawsze stosowany na zewnątrz. Zrzucanie włosów może również nastąpić w ciągu kilku dni lub tygodni po zabiegu, co wiele osób błędnie interpretuje jako odrastanie. Usuwanie włosów przy użyciu technologii laserowej daje różne wyniki w zależności od osoby i obszaru twarzy lub ciała, które jest leczone. Czas trwania wypadania włosów może być przedłużony poprzez poddanie się wielu zabiegom. Jednak w niektórych przypadkach ponowny wzrost następuje po latach. Proces ten najlepiej sprawdza się u osób o jasnej skórze i brązowych lub czarnych włosach. Lepsze rezultaty osiąga się, gdy osoba poddawana jest co najmniej 4-6 zabiegom w odstępach około sześciu tygodni. Regularne zabiegi pielęgnacyjne mogą być również konieczne. Technologia laserowa jest stosowana do usuwania włosów na dolnym odcinku żołądka, górnych wargach, w okolicy bikini, pod pachami, nogami, ramionami, plecami, rękami i stopami. Jest to skuteczny i wydajny zabieg w porównaniu do usuwania włosów poprzez woskowanie, golenie, a nawet elektrolizę. Teraz poświęćmy chwilę, aby porównać opcje i ceny depilacji laserowej na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych koszty depilacji laserowej nie są pokrywane przez firmy ubezpieczeniowe, ponieważ procedura nie jest uważana za medycznie konieczną. Ceny wahają się od około 300 dolarów za małe obszary, takie jak pachy i okolice bikini, do około 800 dolarów za duże obszary, takie jak plecy i nogi. Chociaż jest to średni koszt, ceny poszczególnych klinik mogą się drastycznie różnić w zależności od stanu, więc konieczne jest, abyś w pełni zbadać swoje możliwości. Często firmy kuponowe online mogą oferować oferty i zachęty do takich zabiegów jak ten.

W Wielkiej Brytanii i Europie

W Wielkiej Brytanii procedura depilacji laserowej jest uważana za zabieg kosmetyczny, który nie jest zabiegiem chirurgicznym. Oznacza to, że nie jest ona objęta krajową opieką zdrowotną i musi być opłacana z kieszeni dla konsumentów. Koszt tych zabiegów w klinikach w Wielkiej Brytanii kosztować około 580 dolarów dla dużych obszarów, takich jak plecy i nogi, podczas gdy mniejsze obszary, takie jak pachy kosztować około 300 dolarów za sesję leczenia. Hiszpania oferuje pewne niższe koszty dla tego typu zabiegów kosmetycznych, z kosztami zaczynającymi się od około 135 dolarów dla małych obszarów. Odwiedzając Hiszpanię, turyści mają również dostęp do pięknych plaż oraz starej i wykwintnej architektury miast takich jak Barcelona.

W Australii

Australia jest kolejnym krajem zachodnim, w którym popularna jest procedura depilacji laserowej. Ze względu na tę popularność, cena również drastycznie wzrasta. Na przykład, koszt leczenia małych powierzchni, takich jak pachy jest około 200 dolarów, a duży obszar, taki jak plecy zaczyna się od około 400 dolarów. Ekstrawaganckie koszty tych zabiegów w takich dziedzinach jak USA, Wielka Brytania i Australia prowadzić ludzi do szukania innych opcji i miejsc do wypełnienia ich potrzeb.

W Turcji i na Węgrzech

Turystyczne destynacje takie jak Turcja i Węgry również oferują profesjonalne fryzury laserowe.
usunięcie, ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi krajami. Za niską cenę 30 dolarów za sesję, można podróżować do nadmorskich kurortów i uzdrowisk w Antalyi, lub piękne ruchliwe metro w Stambule, aby otrzymać pożądane zabiegi. Te zabiegi medyczne kosmetyczne fit s

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *