Przedłużenia są najczęściej używanymi akcesoriami kosmetycznymi na rynku, i to nie bez powodu. Przedłużanie włosów nie tylko może dodać blasku, ale może dodać długości i grubości w jednej chwili, co pozwala na zmianę wyglądu, a nawet wypróbować fryzury, które nie byłyby możliwe z prawdziwymi włosami. Kiedy kupujesz dobrej jakości przedłużanie włosów, może ono trwać długo, jednak tak jak w przypadku prawdziwych włosów, będziesz musiał o nie dbać.

Chroń przed słońcem

W lecie lub w słoneczne dni, pamiętaj, aby chronić swoje ekstensony włosów. Możesz przykryć je kapeluszem lub szalikiem, lub też nałożyć liberalne ilości sprayu termoochronnego, aby zapobiec ich wysychaniu. W odróżnieniu od naturalnych włosów, doczepiane włosy nie są karmione ani olejami ze skóry głowy, dlatego też w upalne dni są podatne na kruche.

Bądź ostrożna z białkiem

Zarówno w przypadku włosów naturalnych, jak i przedłużania włosów, należy unikać produktów zawierających nadmierną ilość białka. Podczas gdy niektóre białko jest dobre, zbyt duża ilość pozostawia włosy suche i kruche, więc uważaj, aby nie “nie zabijać ich z dobrocią”. Używaj produktów zawierających zbilansowane składniki. Maska proteinowa składająca się z jaj i oleju może być stosowana na włosy w celu zwiększenia zawartości białka, ale nie częściej niż co kilka miesięcy.

Myj włosy ostrożnie

Unikaj mycia włosów doczepianych nadmiernie, ponieważ usuwa włoski z olejków eterycznych, które je nawilżają. Dotyczy to wszystkich rodzajów włosów, niezależnie od tego, czy są to malezyjskie fale ciała, europejskie czy indyjskie wiązki włosów. Jeśli musisz umyć włosy, użyj marek, które są znane jako delikatne lub specjalnie zaprojektowane do przedłużania włosów.

Głęboka kondycja

Odżywka do włosów jest niezbędna dla wszystkich rodzajów włosów, niezależnie od tego, czy są to włosy naturalne czy przedłużanie włosów. Użyj maski nawilżającej lub odżywki na dolnej dwie trzecie włosów po każdym szamponie.

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *