jeśli cierpisz z powodu wypadania włosów, nie ma wątpliwości, że przeprowadziłeś swoją część badań na ten temat – szczególnie jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możesz położyć kres swoim przerzedzonym sukienkom.  Aby obalić niektóre z najczęstszych mitów na temat wypadania włosów, czytaj dalej.

1. Noszenie kapelusza może sprawić, że będziesz się łysieć

Niektórzy ludzie uważają, że zbyt częste noszenie kapeluszy może powodować wypadanie włosów, ale dobra wiadomość jest taka, że po prostu nie jest to prawda. Jeśli jednak zamierzasz uprawiać stylowe czapki, upewnij się, że nie są one zbyt ciasne. Jeśli dopasowanie jest zbyt ciasne, może odciąć krążenie w mieszkach włosowych, co może być złą wiadomością dla Twoich ubrań.

2. Nadmierne mycie może spowodować wypadanie włosów

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie ma związku między wypadaniem włosów a tym, jak często decydujesz się myć swoje suknie. Produkty do pielęgnacji włosów, takie jak szampon i odżywka, przechodzą rygorystyczne testy, aby upewnić się, że są one bezpieczne w użyciu. Tak więc, bez względu na to, ile razy pierzem, płukać, powtarzać, nie musisz się martwić o robienie zamków żadnych szkód.

3. Utrata włosów jest wynikiem wysokiego poziomu testosteronu

Powszechnie uważa się, że testosteron – męski hormon płciowy – jest winny za wypadanie włosów, a łysienie jest oznaką wysokiego poziomu testosteronu. Jednak wypadanie włosów jest rzeczywiście spowodowane wrażliwością genetyczną na dihydrotestosteron hormonu.

4. Rozdrabnianie zamków pomoże im odrosnąć z powrotem grubsze

Być może słyszałeś, że siekanie kogutów może pomóc im w zagęszczeniu włosów, ale nie ma na to dowodów. Nie jest również prawdopodobne, aby nożyce do strzyżenia sprawiły, że Twoje włosy będą rosły szybciej. Niezależnie od tego, jak regularnie przycinasz swoje stroje, możesz spodziewać się, że Twoje włosy będą rosły około pół cala długości na miesiąc.

Jeśli wypadanie włosów jest coraz słabsze, możesz liczyć na pomoc. W celu uzyskania dalszych porad, powinieneś porozmawiać z lekarzem, aby omówić dostępne dla Ciebie metody leczenia.

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *