Jedną z rzeczy, które ludzie mają tendencję do przeoczenia podczas podróży jest to, jak dbać o swoje włosy. Prawie wszyscy planują swój strój w dniu, w którym udają się w obce miejsce. Oczywiście, każdy chce dobrze wyglądać, gdy robi zdjęcia, ponieważ te służą jako pamiątka z podróży. Ale nawet, gdy jesteś na pokładzie głowy do palców w stylowym stroju, ale jeśli Twoje włosy są nadal bałagan, to zabiera z dala od piękna. Podczas podróży ważne jest, abyś wiedziała jak pielęgnować włosy, aby wyglądały dobrze i pozostawały zdrowe. W zależności od tego, dokąd się wybierasz, czy to do kraju tropikalnego, czy na zimowe wakacje, wykonaj swoje badania i dowiedz się, w jaki sposób możesz pielęgnować piękne włosy. Możesz zapoznać się z niektórymi z poniższych wskazówek, aby rozpocząć swoją wiedzę na temat pielęgnacji włosów na wakacjach.

1. Przynieś prostownicę podróżną lub suszarkę do włosów

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje włosy naprawdę wyglądają pięknie i stylowo podczas podróży w różne miejsca, to po prostu przynieść narzędzie do włosów, bez którego nie możesz żyć. Jeśli mieszkasz w hotelu, dobrą rzeczą jest to, że zwykle zapewniają one suszarki do włosów w łazience. Być może możesz nawet poprosić, jeśli mają do dyspozycji żelazko do włosów. Jeśli nie jesteś pewien, sprawdź z miejscem, w którym przebywasz, a jeśli nie jest, lepiej przynieść własne narzędzia. Upewnij się, że korzystasz z wielkości podróży tak, aby nie była nieporęczna i zajmowała zbyt dużo miejsca w Twoim bagażu.

2. Przynieś szampon i odżywkę

Większość bezpłatnych produktów do włosów, które dostaniesz w hotelach, jest tania i dlatego nie jest bardzo skuteczna. Możesz znaleźć się o złych włosów dzień tak, aby uniknąć, że lepiej byłoby przynieść własne produkty zamiast. Jeśli opakowanie Twoich produktów jest zbyt duże, poszukaj zestawów podróżnych lub mini butelek, abyś mógł po prostu schować szampony i odżywki do mniejszych pojemników.

3. Poznaj kilka prostych fryzur

Jeśli chcesz, aby Twój bagaż był wolny od narzędzi do włosów i tym podobnych, dobrze byłoby nauczyć się tylko kilku prostych fryzur. W ten sposób możesz nadal wyglądać stylowo bez konieczności używania zbyt wielu produktów i przy niewielkim wysiłku. Odpowiednie fryzury pozwolą Ci wyglądać ładnie i układać się w całość bez konieczności konserwacji czy stylizacji w wysokiej temperaturze.

4. Kreatywność z akcesoriami do włosów

Jeśli zdecydujesz się na prostszą fryzurę, zastanów się, czy nie zabrać ze sobą dodatków do włosów, takich jak opaski, klipsy czy kapelusze. Upewnij się, że pasują one do wybranego przez Ciebie stroju dnia!

5. Załaduj się na zabiegi rozpieszczające włosy

Słońce i słona woda bardzo szybko wysuszą włosy, co utrudnia rozczesywanie i szczotkowanie. Aby tego uniknąć, upewnij się, że nawilżasz włosy przed wyjściem do wody, a po każdym kąpieli w słonej wodzie płuczesz i prysznic. Głęboka maska kondycjonująca, olej i spray chroniący przed ciepłem są warte cennej przestrzeni bagażowej.

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *