Gładkie uda i zgrabne łydki

Przez intermedialna PL, 13 luty, 2022

Czy są jakieś magiczne sposoby na to, aby mieć gładkie i piękne uda? Czy wystarczy nam na przykład dobry krem na szczupłe uda, aby zrzucić kilka kilogramów, schudnąć w miejscach, które nam się przestały podobać? Krem wyszczuplający może pomóc nam zrzucić tu i ówdzie co nieco, jednak pamiętaj, że aby zrzucić większą ilość kilogramów, musisz ćwiczyć.

Ćwiczenia to zazwyczaj nie wszystko, bo aby mieć naprawdę piękne i bardzo zgrabne ciało, trzeba również zmienić dietę i generalnie swoje podejście do odżywiania, dbania o siebie, swoje ciało i kondycję. Krem wyszczuplający może pomóc nam osiągnąć wymarzone efekty, podobnie jak krem ujędrniający. Jak same nazwy wskazują, krem wyszczuplający pomoże nam przy redukcji, natomiast krem ujędrniający pomoże nam nadać skórze odpowiedniej elastyczności i jędrności.

Mamy do dyspozycji oczywiście również szereg kosmetyków na cellulit, rozstępy. Musimy jednak wiedzieć, że czeka nas sporo pracy, ponieważ gdyby była jedna prosta metoda na to, jak wyszczuplić swoje ciało, albo jak schudnąć bez większego wysiłku, to każda z nas byłaby szczupła zawsze. Kremy i wszelkie innego rodzaju kosmetyki są dla nas pomocnikami. Musimy starać się o to, jak wygląda nasze ciało, jeśli chcemy, by było zgrabne i nie wystarczy tylko od czasu do czasu nałożyć pewną dawkę kremu.

Dobrze, kiedy mamy w zasobach naszej kosmetyczki krem na szczupłe uda, krem wyszczuplający czy krem ujędrniający, albo kiedy staramy się redukować rozstępy za pomocą dostępnych nam środków kosmetycznych, bo po to zostały stworzone i wyprodukowane. Trzeba jednak wiedzieć, że ćwiczenia i zdrowa dieta są równie ważne.

Zastanawiasz się nad sposobem, jak wyszczuplić swoje łydki?

Jakie należy wykonywać ćwiczenia, aby osiągnąć efekt odchudzający, wyszczuplający, a nie nabrać dodatkowej masy mięśniowej, która jeszcze doda nam kilku centymetrów w obwodzie łydek? Na odchudzanie najlepszy jest oczywiście trening aerobowy, który angażuje do pracy całe nasze ciało, a więc większość mięśni. Trening redukcyjny, to znaczy mający za zadanie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, polega na spalaniu kalorii, nie budowie mięśni. A więc jak ćwiczyć? Nie szukajmy sobie koniecznie ćwiczeń, które angażują do pracy akurat nasze łydki.

To znaczy: jeśli zastanawiasz się jak wyszczuplić łydki, nie musisz stawiać na rowerek czy bieganie dlatego, że angażujesz wówczas głównie mięśnie nóg. Aby schudnąć, musi być w ruchu całe Twoje ciało, musisz mieć wyższe tętno, poczuć prawdziwy wysiłek. Tak więc bieganie i rowerek są OK, ale to nie znaczy, że to jedyny trening na redukcję tkanki tłuszczowej z łydek, jaki możesz znaleźć i na jaki możesz postawić. Jeśli chcesz schudnąć, pamiętaj o tym, że to jaki trening wybierzesz, będzie miało wpływ nie tylko na rezultaty w takim sensie, że będzie skuteczny.

Jeżeli wybierzesz sobie sposób na odchudzanie, który nie będzie Ci się wcale podobał, który będzie sprawiał Ci same trudności, a nie przyjemność, szybko się zniechęcisz, odstawisz ćwiczenia na bok i stwierdzisz, że lepiej jednak zostawić odchudzanie na później, że jeszcze kiedyś zdążysz schudnąć, a jak na razie wolisz po prostu sobie odpocząć.

Komentarze