Podziel się

Większość ludzi rozpoczyna nowy tryb treningowy z konkretnym celem w głowie, czy to wzrost ogólnej sprawności, ogólny przyrost masy, czy też uzyskanie określonych części ciała lub grup mięśni w fantastycznej formie. Jedni wybierają to dla celów estetycznych, inni dla zdrowia, a jeszcze inni dla przewagi konkurencyjnej wzrost masy mięśniowej może zaoferować albo w indywidualnych lub zespołowych zawodach sportowych.

Popularnym obszarem rozwoju dla osób poszukujących rozwoju mięśni są ramiona górne – zawsze popularne “wielkie działa” kulturystyki i bractwa siłowni. Gdzie wiele neofitów iść źle jest w koncentrowaniu wszystkich swoich wysiłków na budowaniu swoich bicepsów, a pozostawiając triceps, z tyłu ręki, stosunkowo słabo rozwinięte.

Jest to błąd debiutanta. Praca nad mięsieniem trójgłowym równolegle z bicepsem przyniesie o wiele bardziej imponujące rezultaty w ogólnym rozmiarze, kształcie i ogólnej estetyce ramienia. Wkrótce będziesz miał satysfakcjonująco zaokrąglone wybrzuszenie w krótszym okresie czasu niż biceps pracy sam będzie narastać, oprócz większej siły i trwałości w ramionach, jako całość.

Oto pięć prostych ćwiczeń, które mają na celu zwrócenie szczególnej uwagi na tę często wyolbrzymioną grupę mięśni. Podczas gdy niezwykle skuteczne na własną rękę, ćwiczenia te mogą przynieść jeszcze bardziej imponujące wyniki, gdy uzupełnione przez roztwór hormonu białkowego jak Pregnyl 5000 – HCG Organon.

 

Hantletyczny nacisk na ramię

Ćwiczenie to jest najlepiej podejmowane na początku rutyny, ponieważ, choć z pewnością pomaga w rozwoju triceps od punktu ruchu jest w stawie ramiennym, można uruchomić ryzyko tego konkretnego stawu zmęczenie zbyt szybko, zagrażając pozostałej części sesji treningowej. Aby maksymalnie uderzyć w obszar tricepsów, należy wykonać to ćwiczenie z pozycji siedzącej, a nie opierając się na pochyłym ławeczce.

Overhead Triceps Curl

Jaki jest lepszy sposób na pompowanie tych tricepsów niż w przypadku tego starego klasyka? Chwytanie pręta w różnych pozycjach nie tylko zapobiegnie niepożądanemu usztywnieniu i skurczom w trójkącie, ale także urozmaici Twój trening.

Push liny w dół

Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, popychacze liny wyizolują triceps więcej niż standardowe prasy. Trzymaj łokcie wciśnięte mocno w ciało, tak aby wykonać push z mięśni, a nie z pędem huśtawki.

Prasa warsztatowa

Innym popularnym ćwiczeniem dla rozwoju triceps jest skromna prasa stołowa, ponieważ stanowi ona najłatwiejsze rozwiązanie do ładowania wagi przed ćwiczeniem. Umieszczenie rąk bliżej środka pręta będzie miało większy wpływ na triceps 4iż standardowy szeroki uchwyt, zwłaszcza, że sztangiel jest opuszczony. Dodatkowym bonusem do tego ćwiczenia jest naturalny rozwój mięśni klatki piersiowej, który również podkreśli Twoje większe ramiona.

Podwyższony triceps Push-Up

Nasze ostatnie ćwiczenie to takie, które może wykonać każdy, nawet bez dostępu do wag. Ćwiczenie o niewielkim wpływie na organizm, Twoje położenie jest takie samo jak w standardowym triceps push-up (to znaczy, z łokciami skierowanymi na zewnątrz ciała pod kątem dziewięćdziesięciu stopni, aby przesunąć obciążenie na właściwe mięśnie). Używając piłki gimnastycznej do podnoszenia nóg z podłogi, większe obciążenie jest nakładane na mięsień trójgłowy, co prowadzi do szybszego rozwoju.

Kategorie: Sport