Salon z kuchnią - o czym warto pamiętać

Przez intermedialna PL, 16 Maj, 2022

Masz w domu lub w swoim mieszkaniu salon z kuchnią, albo przymierzasz się do zakupu domku czy mieszkania z takim właśnie rozwiązaniem? O czym warto pamiętać, kiedy mamy salon z kuchnią? Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, co robisz w tych dwóch pomieszczeniach: w kuchni i salonie. W kuchni gotujemy, parzymy kawę, herbatę i tak dalej. W salonie zazwyczaj odpoczywamy.

Salon z kuchnią 

Oglądamy telewizję, czytamy książki, spędzamy czas z rodziną czy znajomymi, którzy wpadli nas odwiedzić. Pamiętaj o tym, że jeśli masz salon z kuchnią, to na przykład osady które wytwarzają się w przypadku używania kuchenki gazowej, będą osiadały także na meblach w salonie. Nie wystarczy od czasu do czasu przetrzeć półeczek meblościanki: trzeba umyć ją od czasu do czasu całą, ponieważ żółto-pomarańczowy osad z gazu będzie osiadał dosłownie wszędzie.

Salon z kuchnią to dystrybucja zapachów pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami

Salon z kuchnią to także dystrybucja zapachów pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Kiedy smażysz w kuchni cebulę, będziesz ją czuć nie tylko tam, ale i w salonie. Nie ma mowy o zrobieniu komuś niespodzianki, kto czeka w salonie na obiad. Wyczuje wszystko, jeśli ma dobry węch. Część z nas decyduje się na salon z kuchnią, ponieważ tak mu się właśnie podoba.

Połączenie kuchni z salonem

Jeśli tego typu rozwiązanie faktycznie kojarzy Ci się z domowym ciepłem, połączenie kuchni z salonem to dla Ciebie dobra sprawa, jakoś przebolejesz wspomniany osad z gazu, czy unoszącego się tłuszczu wydzielającego się podczas smażenia czegoś na oleju. Jeśli jednak takie rozwiązanie, połączenie salon z kuchnią nie wydaje Ci się atrakcyjne, możesz śmiało poradzić się w biurze architektonicznym, w jaki sposób oddzielić kuchnię od salonu. Wydatek na postawienie lekkiej ścianki działowej, aby salon z kuchnią nie były już razem, to nie są duże pieniądze.

Salon z kuchnią jeśli Ci się podoba

Warto pamiętać, że wszystko co inwestujemy w nasze mieszkanie w jakiś sposób nam się zwraca: nasze mieszkanie zyskuje na swojej cenie, my zyskujemy na swojej satysfakcji i po prostu dobrze nam się mieszka. Salon z kuchnią jest dobry, jeśli Ci się podoba. Jeśli nie, nie ma sensu dokonywać połączenia tych dwóch pomieszczeń, bo akurat takie panują trendy w domowy designie.

Komentarze