Co kupić na urodziny - również na osiemnastkę

Przez intermedialna PL, 14 Marzec, 2022

Twoi bliscy znajomi lub ktoś z rodziny spodziewają się dziecka, albo niedawno przyszedł na świat ich maluch i chcesz w jakiś sposób pogratulować im tego? Myślisz o symbolicznym prezencie z tej okazji? Co kupić dziecku na narodziny, aby z jednej strony było sympatyczną pamiątką, a z drugiej funkcjonalną rzeczą? Ciekawym pomysłem, jaki można podejrzeć na wielu blogach lub stronach internetowych poświęconych rodzicielstwu i dzieciom są prezenty, które uwieczniają życie malucha od pierwszych chwil. Nie chodzi oczywiście o całodobowy monitoring, a o album, w którym umieszczane są zdjęcia, często także opisy począwszy od pierwszych chwil życia młodego człowieka. Są to tradycyjne albumy na zdjęcia, do których dołączamy na przykład karnet na wywoływanie zdjęć.

Z pewnością w dużych punktach fotograficznych można taki karnet zamówić i dzięki temu podarować rodzicom nowego obywatela możliwość wywołania załóżmy stu zdjęć w danym formacie. Albumy dostępne są w klasycznej wersji, ale nie tylko. Możemy poszukać w sieci albumów typowo z okazji narodzin, albo typowo dla dzieci. Są to albumy gotowe, a więc z drukowanymi ozdobami czy napisami, albo albumy wykonane metodą rękodzieła przez pasjonatki, rzadziej pasjonatów papierowego handicraftu.

A co kupić dziecku na narodziny jeśli pomysł z albumem nie do końca nam się podoba, albo jesteśmy przekonani, że rodzice wolą jednak elektroniczną formę zdjęć wyświetlanych na przykład na tablecie, niż które albumy zbierają kurz na półkach? Możemy postawić na klasykę, a więc zafundować dziecku przy okazji także rodzicom, komplet ubranek dla malucha. Mogą to być ubranka nieco większe niż dla nowo narodzonego dziecka, zwłaszcza jeśli nie znamy jego rozmiarów. Dzięki temu na pewno się nie zmarnują, to znaczy nie będą za małe, za ciasne.

Zwłaszcza jeśli nie bardzo mamy rozeznanie w dziecięcych fatałaszkach, lepiej wybrać większe ubranka. Jeżeli chodzi o gadżety przydatne rodzicom i maluchowi w pierwszych tygodniach, miesiącach życia to oczywiście buteleczki, smoczki, zabawki w rodzaju girland, które wiesza się nad łóżeczkiem dziecka, by miało na czym skupić wzrok i czego dotykać, z czym się bawić kiedy zostaje w pomieszczeniu samo.

Dobrze jest przed wybraniem, co kupić dziecku na narodziny zrobić małe rozpoznanie: co rodzice już kupili w oczekiwaniu na nowego członka swojej rodziny i dodatkowo podpytać, co kupili inni znajomi i bliscy, aby na przykład nie okazało się, że w domu będą trzy wózki albo dwa łóżeczka. Można też po prostu podpytać czy rodzice mają jakieś ewentualne życzenia co do prezentów zwłaszcza jeśli wiemy, że ich budżet dość mocno odczuje pojawienie się na świecie maleństwa. Czy postawić na funkcjonalny prezent, który na pewno nie raz przyda się solenizantce albo solenizantowi a jeżeli szukasz sklepu dla solenizanta odwiedź https://wroclaw.limanowa.pl/ , czy może na modny zabawny gadżet, który nie ma jednak żadnego sensownego zastosowania? Czasami decydujemy się na prezenty, które mają symboliczną funkcję: kubki, krawaty, bielizna z napisami, które w zabawny sposób mają opowiadać co nieco na temat dorosłości, albo różnego rodzaju maskotki czy figurki, które przedstawiają przejście od pierwszego do osiemnastego roku życia. Po takie prezenty najczęściej sięgamy kiedy obdarowywana przez nas osoba nie do końca jest nam dobrze znana: jest to na przykład koleżanka czy kolega z klasy, z którymi często zamieniamy kilka zdań w przerwach między lekcjami, jednak na dobrą sprawę niewiele wiemy o ich zainteresowaniach, pasjach.

Dlatego rozważając, co kupić na 18 urodziny bierzemy także pod uwagę pomysły, które pojawiają się na stronach internetowych z gadżetami i symbolicznymi upominkami. Jeśli przyszła solenizantka lub solenizant to osoba, którą dobrze znamy fajnie, jest pomyśleć o prezencie, który naprawdę się przyda. Może to być na przykład markowej firmy długopis, z dołączonymi życzeniami powodzenia podczas egzaminu dojrzałości, albo egzaminu związanego z zawodem jeśli ta osoba uczęszcza do technikum lub liceum profilowanego, czyli dawnej szkoły zawodowej.

Jeżeli wiemy, że przyszły osiemnastolatek wybiera się na studia, techniczne zafundujmy, mu prawdziwy naukowy kalkulator, bez którego nie da się obejść podczas związanych mocno z matematyką studiów. Jeśli wybiera się na historię, postawmy na nowoczesny, ale profesjonalny atlas historyczny. Podobnie możemy dobierać prezenty do innych planowanych kierunków studiów. To, co kupić na 18 urodziny, nie musi być koniecznie związane z nauką, a na przykład z pasją solenizanta. Jeśli na przykład żegluje, poszukaj w księgarni, pięknego albumu o najbardziej znanych jachtach lub żaglowcach świata. Jeśli interesuje się, baletem poszukaj, albumu o najbardziej, znanych baletowych przedstawieniach świata. W zasadzie w księgarniach tych nowoczesnych możemy znaleźć książki i albumy poświęcone każdej dziedzinie życia. Nawet jeżeli nasz znajomy w niedługim czasie pełnoletni obywatel naszego kraju interesuje się egzotycznymi zwierzętami, na pewno uda nam się znaleźć coś na ten temat w księgarni.

Zastanówmy się najpierw, z czego będzie najbardziej zadowolony. Jeśli wiemy, że czytanie czy przeglądanie zdjęć to zdecydowanie nie jest ulubiona forma spędzania wolnego czasu przez naszego solenizanta, zamiast do drogerii możemy wybrać się do sklepu z biżuterią, albo pomyśleć o zaproszeniu na ciekawe wydarzenie. Może to być koncert, oryginalne przedstawienie teatralne, albo bezterminowa wejściówka do najlepszego klubu w mieście, którą można wykorzystać w dowolnym czasie od zakupu i która gwarantuje bilet wejściowy plus dodatkowo jakąś sumę pieniędzy do wykorzystania przy barze. Inspiracji do osiemnastkowych prezentów warto szukać wszędzie!

Komentarze