Posadzka

Przez intermedialna PL, 14 luty, 2022

Przed każdym ułożeniem podłogi, czy to parkiet, czy też posadzka należy sprawdzić podłoże, czyli wylewkę, pod kątem: temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu, sprawdzanie podłoża pod kątem nierówności, oraz wilgotności wylewki.  Pomiar wilgotności wykonuje się wskaźnikiem, który lokalizuje miejsce, w którym wylewka jest najbardziej wilgotna. Po zlokalizowaniu tego miejsca stosuje się odkuwkę do metody karbidowej/metoda CM.

Tagi

Przez intermedialna PL, 14 luty, 2022

Chudziak to popularny beton, który wlewamy do zaszalowanych wykopów.  Chudziak zastępuje z powodzeniem folię i stanowi podstawę pod fundament właściwy. Chudziak to pierwsza warstwa wyrównawcza, która niweluje wszelkie nierówności na dnie wykopu. Dodatkowo stanowi podstawę  do szalunków fundamentów monolitycznych- oczywiście tylko jeżeli na takowe się zdecydujemy.

Tagi

Przez intermedialna PL, 14 luty, 2022

Zaprawa wyrównująca to szybkie wypełnianie ubytków w przypadku podłoży pionowych i poziomych. Wyrównanie zaprawą stosujemy przed wykonaniem wszelkich izolacji, przed układaniem płytek, wykładzin i szeregu wykładzin i innego rodzaju wykończenia. Trwała, elastyczna i oddychająca zaprawa stosowana i polecana jest do wykonania spadków na tarasach i balkonach. Szpachlę wykorzystuje się również do szeregu innych prac budowlanych i wykończeniowych. Zaprawę stosuje się również do wyrównywania podłoża przed murowaniem ścianek i ścianek działowych.

Tagi