Podziel się

Planowanie wystroju wnętrza łazienki to proces złożony i trudny. Z jednej strony chcemy mieć nowoczesną łazienkę zgodną z aktualnymi trendami, a z drugiej wiemy o tym, że to wnętrze, które zostanie z nami przez co najmniej kilka lat. Zobaczmy, co wybrać, by znaleźć złoty środek i urządzić atrakcyjne i nowoczesne wnętrze na lata

Klasyka zawsze w modzie – czyli Modna łazienka!

Jedną w najważniejszych zalet łazienek urządzanych w stylu klasycznym jest ich ponadczasowość. Biała armatura nigdy nie wychodzi z mody, a płytki odpowiednio dobrane kolorem i wzorem do naszych gustów długo będą cieszyć nasze oczy. Istotne jest, by nie kopiować ślepo z aktualnych trendów, szczególnie jeśli proponują one intensywne kolory czy bardzo krzykliwe wzory, które na dłuższą metą mogą okazać się męczące.

Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem jest biała łazienka. Doskonale sprawdza się ona w małych wnętrzach, gdyż optycznie je powiększa. Jest także świetnym tłem do kolorowych dodatków, które nadadzą jej charakteru. Dzięki takiemu podejściu do projektowania, nasza łazienka będzie mogła się zmieniać wraz z trendami i z nami, a takie zmiany nie będą wymagały ingerencji w elementy zainstalowane na stałe.

Jeśli jednak wydaje nam się, że taka łazienka będzie mdła i nijaka, to możemy ją ożywić czarnymi bateriami, które są aktualnie bardzo trendy. Do takiego zestawu doskonale będą pasować czarne dodatki do łazienki w stylu industrialnym, nadając jej elegancji i szyku.

Czarna łazienka – czy to dobry pomysł?

Szukając pomysłu na nowoczesne wnętrze łazienki można natrafić na propozycje, które zdecydowanie odbiegają od klasyki i standardów znanych od lat. Mowa tutaj o czarnych łazienkach czyli takich, w których czarna ceramika i armatura łazienkowa wysuwa się na pierwszy plan jako ważny element wykończenia łazienki.

Czarna umywalka czy muszla wc doskonale się komponują z większością kolorów płytek. Wybierając ją można pójść w kierunku klasyki czyli zestawić ją z białymi płytkami lub zaszaleć i postawić na inny mocny kolor np. czerwień lub zieleń. Przy wyborze powinniśmy się kierować nie tylko naszym gustem kolorystycznym, ale także rozmiarem łazienki. Mała łazienka w bloku może wydawać się jeszcze mniejsza, jeśli ściany i podłoga będą w ciemnych barwach.

Czarna ceramika to świetna propozycja dla tych, którzy chcą urządzić łazienkę zgodnie z aktualnymi trendami, a przy tym są gotowi by łamać konwenanse, do których byliśmy do tej pory przyzwyczajeni. Czarna łazienka to zatem pomysł dla osób z charakterem, chcących go podkreślić wystrojem wnętrz swojego domu.