Podziel się

Włosy młode mogą być nieprzyjemne i nieestetyczne. Mogą one zostać zainfekowane i zostawić blizny, i zawsze wydają się pojawiać w najgorszym momencie – jak tuż przed wyjazdem na wakacje lub do tego ważnego wywiadu! U mężczyzn są one powszechne na twarzy, ale u mężczyzn i kobiet mogą wystąpić wszędzie na ciele, że włosy rosną. Włosy młodociane nadal rosną, ale zamiast wyskakiwać ze skóry, nawijają się z powrotem do środka, a nie coś, z czym każdy chce się zmierzyć! Niektóre rodzaje włosów mają tendencję do cierpienia bardziej niż inne, więc jeśli masz nawracające wrastające włosy, może to być spowodowane przez to. Jest jednak kilka innych powodów. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Profilaktyka

Radzenie sobie z wrastającymi włosami może być dość proste. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a można im zapobiegać, używając ostrych ostrzy do golenia. Marki takie jak Bearded Colonel ułatwiają golenie, przynosząc ostre maszynki do golenia bezpośrednio do drzwi, możesz wybrać subskrypcję, która Ci odpowiada. Dostarczenie ich wtedy, gdy są potrzebne, zapobiega przyklejaniu się do nudnych ostrzy, które są dobrze znane z tego, że powodują wrastające włosy. Jeśli chodzi o golenie, należy pamiętać, że przed goleniem jakiejkolwiek części ciała należy zawsze zwilżyć skórę ciepłą wodą i użyć żelu nawilżającego do golenia. Zapobiega to tarciu i zapewnia bardzo dokładne przycięcie skóry. Czyste obcięcie włosów w pobliżu skóry oznacza, że jest mniej prawdopodobne, że włosy się przewrócą i spowodują problemy, gdy odrośnie.

Leczenie

Innym sposobem radzenia sobie z wrastającymi włosami jest udanie się do lekarza, szczególnie jeśli są one bardzo bolesne lub zostały zainfekowane. Włosy będą kłuć lub kroić w pryszcze, co spowoduje uwolnienie włosów. Ponieważ wszystkie ich narzędzia będą sterylne, nie ma ryzyka, że pogorszy to sytuację i będą stosować techniki zapobiegające bliznowaceniu. Jeśli zamierzasz spróbować tego sam, postępuj ostrożnie. Na parze najpierw otwórz twarz, aby otworzyć pory, a następnie użyj pęsety, która została wysterylizowana we wrzącej wodzie i wcierając alkohol. Codzienne pocieranie twarzy okrężnymi ruchami gorącym ręcznikiem może pomóc w wyrwaniu uporczywych wrastających włosów, a to niesie ze sobą ryzyko bólu i infekcji – po prostu nie pocieraj skóry, dopóki nie zacznie bolić!

Pamiętaj – pamiętaj – nie pocieraj skóry, aż do jej zranienia!

Wrastające włosy należy traktować z ostrożnością. Nie blizny, blizny i infekcje, starając się je usunąć i w razie potrzeby poszukuj pomocy medycznej. Ale rób co w Twojej mocy, aby im zapobiec. Golenie zawsze będzie odrobinę uciążliwością dla mężczyzn i kobiet. Ale poświęć trochę czasu i przygotuj się wcześniej, aby uniknąć takich problemów, jak cięcia, oparzenia brzytwy i wrastające włosy.