Kiedy względna nagle potrzebuje dodatkowej opieki, może to być trudny czas dla całej rodziny. Może to być wynikiem wypadku, w wyniku którego osoby na wózkach inwalidzkich pozostaną na wózku inwalidzkim, lub starszy krewny, którego stan zdrowia pogorszył się. Przeciętny dom nie jest zaprojektowany z myślą o osobach starszych lub niepełnosprawnych, więc możesz się zastanawiać, jak sobie z tym poradzić lub jak sobie z tym poradzić. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ułatwienie procesu.

 

Pokój na dole

Jeśli masz pokój na dole, który mógłby być ponownie wykorzystane jako sypialnia, byłoby to dobrą opcją dla kogoś, kto ma ograniczoną mobilność. Na przykład, jeśli masz jadalnię, która nie jest dużo używana, możesz z niej skorzystać. Zamiast tego można kupić mniejszy stół i krzesła do salonu, ogrodu zimowego lub kuchni.

Pomyśl o łazience

“> użytkownik wózka inwalidzkiego będzie potrzebował specjalnie przystosowanej łazienki. Obejmuje to między innymi zamontowanie poręczy i uchwytów ułatwiających obsługę, a także prysznic lub wannę, do której łatwo się dostać i która jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Może to być zainstalowane w rodzinnej łazience lub dodane jako łazienka do pokoju. Na szczęście >Dostępne są fundusze na tego typu rzeczy, więc upewnij się, że wiesz, jaka pomoc jest dla Ciebie dostępna.

Winda schodowa

Windy schodowe są użyteczne dla osób, które z łatwością mogą dostać się do i usiąść na siedzeniu. Ale dla osób na wózku inwalidzkim może to być o wiele trudniejsze. Zamiast tego możesz rozważyć zainstalowanie windy w Twoim domu. Jest to odpowiednie dla wózków inwalidzkich, a jeśli nie ma miejsca na dodatkowe pomieszczenie na dole, byłoby to idealne, ponieważ oznacza, że są one w stanie dotrzeć do wszystkich poziomów domu. Więcej informacji można znaleźć na stronie >here.

Dodaj Rampy i szyny

wsiadanie i wysiadanie z domu może być problemem dla osób na wózkach inwalidzkich lub osób o ograniczonej możliwości poruszania się, tak więc najprawdopodobniej potrzebne będą pochylnie zarówno przy przednich jak i tylnych drzwiach. Być może trzeba będzie dodać takie rzeczy jak szyny dla tych, którzy mogą chodzić trochę, ale potrzebują wsparcia. Ta strona ma więcej informacji na temat tego, co dodać.

Zmiana pokrycia podłogowego

Inną rzeczą, którą trzeba mieć na uwadze, jest wykładzina podłogowa, która masz w domu. Bardzo gruby dywan, na przykład, może być trudny do przesunięcia wózka inwalidzkiego, a niektóre inne wykładziny będą wyglądać szybko zużyte. Możesz kupić antypoślizgowe prześcieradła podłogowe, aby umieścić w dół, chociaż dla długoterminowych użytkowników wózków inwalidzkich aktualizacja do bardziej odpowiedniej podłogi jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby przejść. Coś takiego jak płytki ceramiczne lub prawdziwe drewno będzie działać dobrze. Realne podłogi drewniane mogą być szlifowane do sześciu razy przed ryzykiem uszkodzenia, co daje im niewiarygodnie długą żywotność.

 

Czy kiedykolwiek musiałeś/aś przystosować swój dom dla osoby na wózku inwalidzkim lub członka rodziny, który nie mógł poruszać się bardzo dobrze? Jakie zmiany wprowadziłeś

<

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *