Jedną z rzeczy, które ludzie mają tendencję do przeoczenia podczas podróży jest to, jak dbać o swoje włosy. Prawie wszyscy planują swój strój z dnia, w którym udają się w obce miejsce. Oczywiście, każdy chce dobrze wyglądać, gdy robi zdjęcia, ponieważ te służą jako pamiątka z podróży. Ale nawet, gdy jesteś na głowie do palców w stylowym stroju, ale jeśli Twoje włosy są nadal bałagan, zabiera to z dala od piękna tego, co byłoby idealnym postem OOTD. Podczas podróży ważne jest, abyś wiedział jak pielęgnować włosy, aby wyglądały dobrze i pozostawały zdrowe. W zależności od tego, dokąd się wybierasz, czy to do kraju tropikalnego, czy na zimowe wakacje, wykonaj swoje badania i dowiedz się, w jaki sposób można utrzymać ładne włosy. Możesz sprawdzić niektóre z poniższych wskazówek, aby rozpocząć swoją wiedzę na temat hair care on holiday.

1. Przynieś prostownicę podróżną lub suszarkę

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje włosy naprawdę wyglądają pięknie i stylowo podczas podróży do różnych miejsc, to po prostu przynieść narzędzie do włosów, bez którego nie możesz żyć. Jeśli mieszkasz w hotelu, dobrą rzeczą jest to, że zazwyczaj zapewniają one suszarki do włosów w łazience. Być może można nawet poprosić, jeśli mają do dyspozycji żelazko płaskie. Jeśli nie jesteś pewien, sprawdź z miejscem, w którym przebywasz, a jeśli nie jest, lepiej przynieść swoje własne narzędzia. Upewnij się, że korzystasz z wielkości podróży tak, aby nie była nieporęczna i nie zajmowała zbyt dużo miejsca w bagażu.

2. Przynieś szampon i odżywkę

Większość komplementarnych produktów do włosów, które dostaniesz w hotelach są tanie i dlatego nie są bardzo skuteczne. Możesz znaleźć się having a bad hair day tak, aby uniknąć, że lepiej byłoby przynieść własne produkty zamiast. Jeśli opakowanie Twoich produktów jest zbyt duże, poszukaj zestawów podróżnych lub mini butelek, abyś mógł zdekantować szampony i odżywki do mniejszych pojemników. 

3. Naucz się prostych fryzur

Jeśli chcesz utrzymać swój bagaż wolne od narzędzi do włosów i tym podobne, to dobrze byłoby nauczyć się tylko kilka prostych fryzur. W ten sposób można nadal wyglądać stylowo bez konieczności używania zbyt wielu produktów i przy niewielkim nakładzie pracy. Odpowiednie fryzury pozwolą Ci wyglądać ładnie i układać się w całość bez konieczności konserwacji i stylizacji w wysokiej temperaturze. 

4. Get creative with hair accessories

Jeżeli wybrałeś prostszą fryzurę, to rozważenie możliwości wprowadzenia akcesoriów do włosów, takich jak opaski na szmatkę, klipsy, czy kapelusze.

5. Załaduj na zabiegi rozpieszczające włosy

Sun and saltwater zarówno wysuszyć włosy bardzo szybko, co utrudnia rozczesywanie lub szczotkowanie. Aby tego uniknąć, upewnij się, że nawilżasz włosy przed wejściem do wody, a po każdym kąpieli w słonej wodzie spłukujesz i prysznic. Głęboka maska kondycjonująca, olej i spray chroniący przed wysoką temperaturą są warte cennej przestrzeni bagażowej. 

Kategorie: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *