Na początku sierpnia ustawiłem sobie challenge nie używając ciepła z moich włosów przez trzydzieści dni. Muszę powiedzieć, że było to trudniejsze niż się spodziewałem! Staram się uzyskać jak najlepszą kondycję włosów, aby dać im jak największe szanse na odrastanie – nie chcę tak bardzo polegać na przedłużaniu włosów. O ile je uwielbiam, o tyle przycinanie kawałków włosów na głowę każdego ranka jest ogromnym obowiązkiem. Wraz z próbą wycięcia narzędzi do stylizacji cieplnej na miesiąc, byłem regularnie głębokie kondycjonowanie moich włosów i generalnie stara się dbać o to jak najwięcej.
Myślę, że zrobiłem całkiem dobrze z tym wyzwaniem. Spacer po prysznicu lub kąpieli z mokrymi włosami jest dość okropny i oznaczało to planowanie z wyprzedzeniem za każdym razem, kiedy musiałem gdzieś być. Powiedziałbym, że suszyłem włosy może trzy razy w miesiącu, bo musiałem się wyskoczyć z domu i nie miałem czasu czekać, aż moje włosy wyschną. Używałem tylko raz prostownic, a to było po prostu tak, że mogłem zmierzyć moje włosy w ciągu jednego miesiąca, to rośnie pół cala, co jest najwyraźniej standardowym tempie, że włosy rosną. Nie warto jeszcze aktualizować zdjęcia, bo to ledwo zauważalne, ale można zobaczyć wzrost przez moją grzywkę. Oprócz wzrostu moich włosów, wyrastają mi również pełne grzywki, które już po miesiącu są już nad moimi oczami. 

Zazwyczaj jest to długość, którą zazwyczaj naprawdę chorowam na nią i wyciąć ją z powrotem, ale tym razem jestem zdeterminowana, aby ją zwiększyć. Nawet nie nosiłem go nawet na bok, ale całkowicie go obcinałem, więc nie ma pokusy, aby wracać z powrotem na nożyczki. Po tym miesiącu moje włosy czują się bardzo zdrowe i w dobrej kondycji, ale głęboka pielęgnacja prawdopodobnie stanowi o tym wiele. Kilka lat temu używałem do leczenia moich włosów strasznie (dla kogoś, kto ma już proste włosy siedziałem prostowanie go na dwadzieścia minut każdego ranka, spróbuj pracy, że jeden z nich) i ja również curl go na noce się, backcomb it i wysuszyć go z suszarką do włosów każdy dzień. Tak, byłem seryjną myjką do włosów na szczycie wszystkich innych moich grzechów włosów, to dziwne, że nie było w jeszcze gorszej kondycji niż było. Ponieważ używam suszarki do włosów tylko teraz z termoochroną, wątpię, czy ciepło, którego używałem na moich włosach było i tak szkodliwe i dlatego zaprzestanie używania nie przyniosło żadnych zauważalnych rezultatów. Ogólnie powiedziałbym, że chociaż ciepło jest zdecydowanie złe dla Twoich włosów, to w umiarkowanym tempie będzie ono najprawdopodobniej dobre tak długo, jak długo będziesz używać środka chroniącego przed ciepłem. Od czasu tego wyzwania będę starał się zmniejszyć temperaturę na tyle, na ile to możliwe, ale nie zamierzam zmieniać całej mojej rutyny tylko po to, aby jej uniknąć lub czuję się źle, jeśli muszę szybko przygotować się i wysuszyć włosy.

Czy uważasz, że możesz żyć bez narzędzi do stylizacji cieplnej przez miesiąc? 
<

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *