źródło obrazu
Zabezpieczenie mienia i bezpieczeństwa rodziny jest tak ważne i nigdy nie jest czymś, co nie powinno być przeoczone. Kiedy byłem na uniwersytecie, dom, w którym mieszkaliśmy, został rozbity i choć nigdy nie uciekli od niczego szczególnie cennego, to doświadczenie wystarcza, aby Cię wstrząsnąć – a bezpieczeństwo domowe jest czymś, co od tamtej pory traktowałam bardzo poważnie. Aby odstraszyć złodziei i zapewnić bezpieczeństwo w domu, należy przyjąć podejście wielowymiarowe, zastosować warstwy bezpieczeństwa i ocenić wszystkie potencjalne słabe obszary. Oto kilka rzeczy do rozważenia!

1. Don€™t Have Things On Show

Pierwszy z nich jest łatwy: trzymaj kosztowności poza zasięgiem wzroku. Zamknij zasłony i żaluzje wieczorem i ustaw telewizory i inne drogie urządzenia elektryczne z dala od okien. Może to być kuszące, aby rzucić kluczyki do samochodu na bocznym stole, gdy przyjdziesz do drzwi, ale jeśli ktoś ciekawy włamywaczy spojrzeć przez skrzynkę na listy, gdy śpisz i dostrzec je można obudzić się bez samochodu następnego dnia. Umieść w sejfie przedmioty wartościowe, których nie używasz regularnie, takie jak biżuteria, paszporty i gotówka. Następnie upewnij się, że sejf jest ukryty i przykręcone śrubami, jest to naprawdę ważne w przeciwnym razie, jeśli włamywacz kiedykolwiek dostaje w nich może po prostu odejść z sejfem i złamać go otworzyć, gdy są one bezpiecznie z dala.

2> 2. Cut Down Obstructive Bushes

Możesz pomyśleć, że takie rzeczy jak wysokie krzewy ogrodowe uniemożliwiłoby złodziejom przechodzącym przez okna i uczyniłoby Twój dom bezpieczniejszym, ale w rzeczywistości mają one odwrotny wpływ. Wysokie rośliny, drzewa i krzewy mogą stanowić przykrycie dla każdego, kto próbuje włamać się do domu, a więc utrzymanie ich na niskim poziomie i przycięcie zapobiegnie temu. 

3. Secure All Entryways

Zawsze upewnij się, że wszystkie punkty dostępu do domu są zamknięte, za każdym razem, gdy wychodzisz z domu (nawet jeśli jest to tylko na kilka minut). Zadziwiająco w prawie połowie wszystkich włamań złodziej wchodzi przez odblokowane drzwi lub okno. Czy regularne kontrole, aby upewnić się, że nic nie jest wadliwe lub łatwo włamać, na przykład drewniane drzwi i ramy okienne mogą być zmodernizowane do modeli plastikowych. Te nowsze modele są o wiele bezpieczniejsze i nie mogą być tak łatwe w użyciu jak starsze ramki. Jeśli masz stare bramy garażowe, rozważ ich modernizację do nowej marki jak nowofermowe bramy garażowe. Innym miejscem, aby utrzymać zamknięte i bezpieczne jest szopa, to prawdopodobnie zawiera wiele narzędzi, które uczynią pracę włamywaczy o wiele łatwiejszą – drabiny, młoty, łomby itp. Było wiele przypadków włamywaczy, którzy przeprowadzili break ins przy użyciu sprzętu z własnego ogrodu ofiary lub szopy i dlatego zawsze upewnij się, że te rzeczy są zabezpieczone.

4. Zainstaluj Floodlight

Oświetlenie wejść z przodu i z tyłu domu jest świetnym sposobem, aby powstrzymać włamywaczy, większość będzie nadal chodzić dalej, jeśli wiedzą, że nie mają pokrywy ciemności. Możesz wybrać ruch aktywowany reflektorem (wiele z nich posiada ustawienia czułości, które możesz dostosować, aby zapobiec ich wyłączeniu przez koty) lub światło, które zapala się automatycznie o zachodzie słońca i gaśnie ponownie o wschodzie słońca. 

5. Trenuj swojego psa do Bark

Nigdy nie polecam zdobywania psa wyłącznie w celu ochrony domu, ponieważ uważam, że należy o niego dbać jako o część rodziny, a nie tylko jako o coś w celu zapewnienia funkcji. Jeśli jednak masz już ukochanego psa, nauczenie go szczekać w przypadku zakłóceń na zewnątrz jest dobrym sposobem odstraszania włamywaczy. Mój własny pies jest ogromny i niezwykle antyspołeczne z nieznajomymi (to sprawia, że rzeczy trudne, gdy mam ludzi, których rzeczywiście chcę przyjść do domu!) Jednak po stronie plus na pewno utrzymuje miejsce dobrze strzeżone, a jego głośny i zacięty szczek wystarcza, aby odłożyć każdą zdrową osobę od prób szczęścia. Włamywacze nie lubią psów, są hałaśliwe i przyciągają uwagę; nawet najsłodsze psy brzmią złośliwie, kiedy rosną i szczekają, a więc większość złodziei nie ryzykuje, że zostaną dziko ukąszone.

6. Trick Thieves

Większość włamywaczy jest oportunistyczna. Cichy, pusty i niezabezpieczone właściwości, w których mogą być w i na zewnątrz zawsze będzie ich pierwszym wyborem – i tak jeśli uważają, że ktoś jest w domu jest duża szansa, że będą nadal chodzić i szukać łatwiejszych celów. Z tego powodu, gdy nie jesteś w domu (czy to przez dłuższy okres czasu jak wakacje, czy nawet przez kilka godzin wieczorem lub w czasie pracy), będziesz chciał, aby wyglądał jak Twój dom jest zajęty. Pozostawienie telewizorów, radioodbiorników i lamp włączonych wyłącznikiem czasowym sprawi, że będzie wyglądać jak ktoś jest w środku – alternatywnie można kupić TV światło, które tworzy migoczące niebieskie światło, aby symulować telewizję i będzie zużywać mniej energii. 

7. Don€™t Leave A Spare Key

Pozostawienie zapasowych kluczy jest zawsze złym posunięciem, bez względu na to, jak dobrze myślisz, że twoje kryjówka jest włamywaczami będzie widział to wszystko przed i wiem, gdzie szukać. Pod wycieraczkami, w szopach, w doniczkach, w doniczkach i fałszywych kamieniach – to po prostu nie jest warte ryzyka. Lepiej jest zostawić zapasowy klucz z przyjacielem lub członkiem rodziny, który mieszka lokalnie, a w niektórych przypadkach zaufanym sąsiadem, jeśli dobrze go znasz.

8.

Install CCTV

Dobry system CCTV będzie działał jako środek prewencyjny, jak również dostarczyć dowodów, jeśli cokolwiek się stanie z twoim domem. Systemy badawcze i najlepsze miejsca do pozycjonowania kamer, powinny być one na tyle wysokie, aby nikt nie mógł przeciąć drutu lub zasłonić obiektywu. Unikaj aparatów fotograficznych z migającymi światłami, włamywacz będzie wiedział, że są one fałszywe z mili off.

9. Zainwestuj w Alarm przeciwwłamaniowy

Podejmując środki zapobiegawcze, zazwyczaj zniechęca się do przechodzenia przez włamywaczy, jeśli ktoś nadal próbuje zrobić sobie przerwę w tym zakresie, musisz być przygotowany. Alarm przeciwwłamaniowy jest tu najlepszym zakładem, nie jest tani, ale jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby uniemożliwić komukolwiek zrobienie czegoś, co się z nim wiąże. Mieliśmy szczęście, że mieliśmy już zainstalowany alarm przeciwwłamaniowy, kiedy przeprowadziliśmy się do naszego obecnego domu, jeśli również wynajmując można rozważyć zapytanie właściciela, czy zapewni ci jeden (lub podzielić koszt jednego z tobą). Dla dodatkowego spokoju umysłu niektóre można podłączyć do Twój smartfon lub firma ochroniarska, a stamtąd Twój lokalny posterunek policji można się z nim natychmiast skontaktować, jeśli się wyłączy. Istnieje miesięczna opłata za usługę taką jak ta, ale jeśli uważasz się za szczególnie wysokiego ryzyka, to jest to dobra opcja. Zawsze ustawiaj alarm za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, tworząc rutynę “zamykania”, gdzie można sprawdzić wszystkie okna i drzwi i ustawić alarm, gdy wychodzisz z domu pomoże Ci przypomnieć. 

10. Poznaj swoich sąsiadów

Poznanie sąsiadów jest zawsze pomocne, porozmawiaj z nimi i daj im znać, że jeśli twój alarm gaśnie i nie ma Cię nigdzie w zasięgu wzroku, natychmiast zadzwoń na policję. Wymień numery, jeśli to możliwe, abyś mógł się ze sobą skontaktować, jeśli kiedykolwiek wystąpi sytuacja kryzysowa. Nawet bez określonego schematu obserwacji dzielnicy, po prostu posiadanie sąsiadów, którzy są gotowi szukać siebie nawzajem oznacza, że są w stanie dostrzec wszystko, co wygląda nieco dziwnie i powiadomić Cię lub policję tak szybko, jak to możliwe.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *