Jak wybrać podłogę drewnianą do domu?

Przez intermedialna PL, 16 Marzec, 2022

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu przeprowadzał w swoim domu jakieś zmiany czy też remonty zapewne doskonale wie o tym, że wybór nowych produktów do wnętrza wcale nie jest łatwy. Być może jeszcze jakiś czas temu było to nieco łatwiejsze, ale na dzień dzisiejszy jest to po prostu skomplikowane ze względu na to, iż w sklepach możemy znaleźć bardzo dużo rzeczy. Oczywiście nikt nie mówi o tym, że jest to złe, bo dzięki temu każdy będzie mógł wybrać coś idealnego dla siebie, ale z drugiej strony wtedy właśnie możemy mieć spory problem z dokonaniem ostatecznego wyboru. Jako że jednym z ważniejszych elementów w każdym wnętrzu jest podłoga, to dobrze jest znać pewne kryteria, jeśli chodzi o jej wybór.

Na co zwracać uwagę przy wyborze podłogi z drewna?

Jeśli jesteśmy już na etapie zakupu podłogi do naszego domu, to musimy wiedzieć o tym, że jednym z ważniejszych aspektów jest jej klasa. Do wyboru mamy obecnie klasy natur i rustykalną. Jeśli chodzi o pierwszą, to jest stonowana i bardzo mocno jednolita. Na deskach bardzo mocno widoczna jest struktura danego gatunku drewna. Najczęściej tego typu podłogi wykorzystywane są we wnętrzach nowoczesnych oraz minimalistycznych. Z kolei drewno rustykalne charakteryzuje się tym, że jest to swego rodzaju mix wszystkich klas, a więc wszelkiego rodzaju sęki mogą być bardzo nieregularnie lub też może ich nie być w ogóle.

Warto wiedzieć o tym, że tutaj sęki mogą zostać wypełnione szpachlą o różnej kolorystyce – na życzenie klienta. Jednak sama klasa podłogi to nie wszystko, ponieważ warto pamiętać o jej zabezpieczeniu, dzięki czemu nie będą aż tak często potrzebne płyny do podłóg, gdyż wtedy powinna się ona nieco mniej brudzić. Jedną z możliwości zabezpieczenia podłogi z drewna jest twardy wosk – w ten sposób zabezpieczymy drewno przed wilgocią, podkreślimy jego naturalny wygląd, a także możemy przy jego pomocy uzupełnić miejscowo niektóre przetarcia.

Kompleksowe usługi sprzątające — sprzątanie biur oraz mycie okien paneli solarnych na wysokościach. Profesjonalne doczyszczanie i mycie powierzchni hal i magazynów — czyszczenie  i sprzątanie powierzchni parkingowych

Decydując się na twardy wosk, powinniśmy pamiętać o tym, że trzeba go co jakiś czas konserwować poprzez jego ponowne nałożenie. Druga z możliwości to lakier – jest on przynajmniej w teorii lepszym wyborem, ponieważ skutecznie zabezpiecza podłogę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi i nie wymaga konserwacji, a co za tym idzie, nie ma konieczności ponownego nakładania, co dla wielu osób może mieć naprawdę spore znaczenie. Z drugiej strony pamiętajmy o tym, że po pewnym czasie powłoka lakierowa będzie przetarta lub porysowana, a wtedy już jedynym rozwiązaniem, aby to naprawić, jest cyklinowanie całej podłogi.

Oferujemy szeroką gamę produktów niezbędnych do wykonywania zabiegów, są to między innymi jednorazowe japonki, czepki fryzjerskie, bieliznę jednorazową. Nasz sklep w swojej ofercie posiada również ręczniki jednorazowe w roli lub w płatach, które można stosować w zależności od potrzeb w domu, do wycierania rąk twarzy jak i podczas zabiegów kosmetycznych w gastronomi lub w firmach sprzątających-  Firma sprzątająca: https://derpur.pl/

Jaki kolor podłogi wybrać i jak ją pielęgnować?

Oczywiście tak jak już wcześniej było wspomniane sam wybór, podłogi do domu raczej nie należy do najłatwiejszych, ale teraz powiedzmy sobie o tym jak kolorystyka może być odpowiednia do naszego wnętrza. Ludzie często postępują w taki sposób, że dobierają po prostu odcień podłogi do reszty dodatków w swoim domu.

Teraz skupmy się na pielęgnacji podłogi z drewna i na tym jaki płyn do podłóg może być najlepszym wyborem. Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że z płynem do podłóg podczas jej mycia nigdy nie wolno przesadzać – wtedy może dojść do jej uszkodzenia, gdyż jak wiadomo najczęściej tego typu preparaty, zawierają w swoim składzie chemię. Właśnie z tego względu, jeśli zależy nam już na płynie do podłóg, to powinniśmy kupować go tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach, aby mieć pewność, że kupujemy produkt najwyższej jakości. W dodatku musi być świadomi tego, iż wysokiej jakości płyn do podłóg raczej nie będzie tani, a co za tym idzie, trzeba przygotować, się na spory wydatek.

Jednak z drugiej strony zdecydowanie lepiej jest wydać nieco więcej na płyn do podłóg niż wymieniać całą podłogę na nową w przypadku jej uszkodzenia czy całkowitego zniszczenia, bo na pewno będzie to o wiele większy koszt. Jak zatem widać pod żadnym pozorem oszczędność przy zakupie podłogi oraz płynie do niej raczej nie jest zbyt dobra, ponieważ może okazać się, że w ten sposób wcale nie zaoszczędzimy.

Oferujemy szeroką gamę produktów niezbędnych do wykonywania zabiegów, są to między innymi jednorazowe japonki, czepki fryzjerskie, bieliznę jednorazową. Nasz sklep w swojej ofercie posiada również ręczniki jednorazowe w roli lub w płatach, które można stosować w zależności od potrzeb w domu, do wycierania rąk twarzy jak i podczas zabiegów kosmetycznych w gastronomi lub w firmach sprzątających

 

 

 

Komentarze