Jeśli nie mieliście cierpliwych rodziców lub nie spędziliście trochę czasu w wojsku, pielęgnacja Waszych skórzanych butów może być po prostu myląca. Polerowanie butów to długa droga do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia, więc na pewno warto robić to przynajmniej w sposób półregularny.

Czego potrzebujesz aby mieć zawsze czyste buty?

Będziesz potrzebował tylko kilka kawałków i kawałków, ale wszystkie są kluczowe.

Pasta do butów – najlepszym rozwiązaniem jest lakier na bazie wosku, ale krem jest łatwiejszy w użyciu. Wybierz kolor pasujący do Twojego buta.

Ściereczka polerska: Najlepsze polerki są wykonane z bawełny lnianej lub niestrzępiącej się.

Szczotka polerska: Jeśli to możliwe, użyj szczotki do włosów końskich.

Szczotka Welt Brush: Szczotki walcowe mają sztywne włosie, więc można użyć zamiast nich starej szczoteczki do zębów.

Podeszwa do obciągania krawędzi: Aplikuj za pomocą watowanej wkładki dousznej.

Nie zapomnij, że w sklepie z pralkami możesz dostać wszystko, czego potrzebujesz!

Jak wypolerować swoje buty skórzane

Teraz masz już cały sprzęt, nadszedł czas, aby te buty wyglądały tak dobrze jak nowe.

Zacznij od przetarcia butów wilgotną szmatką. Pozwoli to pozbyć się wszelkich powierzchownych zabrudzeń i plam, zanim rozpocznie się prawdziwa praca.

Pręgi, mała szczelina, w której skórzana cholewka styka się z podeszwą, to Twój pierwszy punkt kontaktowy. Weź mokrą szczotkę do ściągacza (lub szczoteczkę do zębów) i oczyść cały brud i piasek. Nałóż obciąg na krawędź

Uważaj z tym, jeśli dostaniesz go na skórze będzie plamy na stałe. Niech dressing wyschnie, zanim pójdziesz dalej, aby upewnić się, że nie rozmazujesz go na reszty buta.

Poleruj swoje buty

Nałóż lakier do buta okrężnymi ruchami pocierania. Nie musisz być delikatny i im więcej wcierasz lakieru, tym lepiej. Następnie pozwól, aby lakier wyschnął.

Wypoleruj buta szczotką polerską. Na koniec, wypoleruj cały but szczotką polerską. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zrównoważyć obuwie pomiędzy kolanami i z entuzjazmem iść na palec z niestrzępiącą się ściereczką. Polerowanie butów może być nieporządanym zajęciem, więc dlaczego nie pozwolić profesjonaliście wypolerować swoje buty?

 

Kategorie: Moda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *