Ty znasz tę historię: Możesz ochotę na niesamowitą parę butów którą możesz zakupić w świetnej cenie przy zakupie online. Przychodzą po tygodniach oczekiwania, a potem … są zbyt ciasne. Oto kilka szybkich i bezbolesnych sposobów na rozciągnięcie butów w domu.

Rozciąganie butów za pomocą suszarki.

Możesz przyspieszyć proces rozciągania za pomocą grubych skarpetek i suszarki. Najpierw przykryj stopy jedną lub dwiema skarpetkami. Im grubsza, tym lepiej! Następnie załóż buty i wysadzaj je w średnim ogniu na 30 sekund. Chcesz przesunąć dyszę w różne miejsca na butach, aby uniknąć przegrzania poszczególnych miejsc.
Ciepło rozluźnia skórę, dzięki czemu może przylegać do stopy. Chcesz powtórzyć ten proces, aż stopy będą się wygodnie ślizgać. Testowałem to na parze butów zamszowych, które były nieco ciasne wokół kulek stóp. Po obróceniu suszarni wokół przedniej części buta na około dwie minuty, było zdecydowanie więcej miejsca. Byłem w stanie chodzić w nich łatwo tylko jedną parą skarpetek (sukces!!). Następnie należy zastosować odżywkę do skóry lub zamszu, ponieważ ciepło może wysuszyć skórę.

Najlepszy rozwiązanie dla:  buty skórzane lub zamszowe

 

Stosować metodę zamrażania butów

.Napełnij worek z zamknięciem, uzupełnić go w jednej trzeciej wodą. Mocno zamocuj, zostawiając trochę miejsca na górze. Proszę skorzystać z mojej rady: Ściśnij torbę, aby upewnić się, że nie ma w niej żadnych niewidocznych dziur (po pierwszym teście mam kilka kropel w butach). Następnie umieść worek w butie. Upewnij się, że torba jest uformowana w obszarze palców, gdzie buty czują się szczególnie ciasne. Następnie włóż buty do zamrażarki, aż woda zamarznie.
Szybka lekcja nauki: Kiedy woda zamarza, rozszerza się. To właśnie sprawia, że Twoje buty są lekko rozciągnięte. Po uformowaniu się lodu można wyjąć buty do rozmrożenia na około 20 minut. Metodę tę można stosować wielokrotnie, aż do osiągnięcia pożądanej wielkości. Najpierw spróbowałem tej metody lodowej na skórzanych oksfordach, ale trudno jest włożyć torebkę w głąb podniebienia. Suszarka wydmuchowa jest więc znacznie lepszym rozwiązaniem w przypadku butów zamkniętych. Na parze szpiczastych obcasów dla kociaka ściągnąłem półwymiarowy stretch. Narożniki Ziploca wślizgnęły się w ustrukturyzowane końcówki, a teraz moje palce nie są już ściśnięte.

Kup nosze do butów.

Prawdopodobnie już wcześniej widziałeś nosze do butów w szafie taty. Użycie tego prostego narzędzia jest zdecydowanie najmniej ryzykowną metodą (nie trzeba się martwić o zrujnowanie blasku butów gorącem lub wodą uszkadzając trampki). Nosze takie jak 2-drożne nosze FootFitter Premium Professional ($40) mogą maksymalnie zwiększyć długość i szerokość buta. Dostępna jest w różnych rozmiarach, aby pasować zarówno do kobiecego, jak i męskiego stylu. Ten konkretny ma nawet małe końcówki, które można dodać w obszarze palca, jeśli but zeskrobuje złe miejsce.
Najlepszy dla: Skórzane buty

Kategorie: Moda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *