Jeśli spieszysz się z zawarciem związku małżeńskiego lub Twoi przyjaciele i członkowie rodziny są dostępni tylko w miesiącach zimowych, będziesz musiał stawić czoła nowym wyzwaniom, próbując zorganizować wielki dzień. Musisz zaplanować pogodę, wybrać odpowiednią datę i lokalizację oraz upewnić się, że znajdziesz idealne tło dla swojego ślubu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zaplanować zimowy ślub i upewnić się, że będziesz cieszyć się najlepszym dniem w Twoim życiu.

Skorzystaj z niższych cen

Jedną z dobrych wiadomości jest to, że w lokalach i usługach gastronomicznych oferowane są niższe ceny. Złą wiadomością jest to, że niektóre firmy ślubne nie będą zadowolone z pracy w okresie zimowym. Oznacza to, że być może trzeba będzie znaleźć planistę ślubu, który ma doświadczenie w organizowaniu zimowych imprez, więc mogą pomóc Ci z przydatnymi radami i wskazówkami, jak najlepiej wykorzystać swój czas i możliwości. Niemniej jednak, firmy, które są jeszcze otwarte w zimie, będą bardziej skłonne do dostosowania usług do Twoich potrzeb.

Sprawdź pogodę

Ważne jest również, abyś sprawdził prognozę pogody i klimat obszaru, w którym się ożeniłeś. Jeśli w zimie planujesz wynająć zamek lub willę na górze, ważne jest, abyś mógł przewieźć wszystkich w górę i w dół. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest utknięcie na weselu z powodu burzy śnieżnej. Możesz wybrać lepiej połączone miejsce ślubu na wypadek, gdyby pogoda nie dopisała i próbował zrujnować swój wielki dzień.

Dekoracje sezonowe

Dobrym pomysłem może być również szukanie sezonowych dekoracji zimowych, takich jak prawdziwe drewno i sztuczny śnieg. Płatki śniegu na stole i w całym pokoju mogą zapewnić gościom dobrą atmosferę. Zamiast świeczników na, można użyć świec, aby miejsce ślubu wyglądać i czuć się bardziej romantycznie. Ważne jest, aby sprawdzić z hotelu lub restauracji, gdy zaczynają umieszczać swoje dekoracje świąteczne na, lub może skończyć się świętowanie świąt zamiast dnia ślubu.

Wybierz odpowiednią sukienkę

Kiedy już wybierzesz swoją zimową krainę czarów na ślub, będziesz musiał również znaleźć idealną suknię. To może być dobry pomysł, aby przejść do stylu Snow Queen i mają długie rękawy, tylko w przypadku, gdy dostajesz swoje zdjęcia wykonane na zewnątrz na zimno. Jednakże, można również dodać białe bolero do sukienki, lub szalik, aby utrzymać ciepło chodzenia w dół korytarza i spaceru z samochodu do miejsca.

Znajdź idealną zimową salę weselną

Dobrym pomysłem może być również wczesne wyszukanie miejsca na wesele. Z wszystkich imprez świątecznych i noworocznych nadchodzących w grudniu i dużych firm rezerwujących pokoje, trzeba będzie konkurować ze światem korporacyjnym. Zastanów się nad lokalizacją, parkingiem i dostępnością dla gości i upewnij się, że będziesz w stanie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach, aby nie było zbyt gorąco lub zimno dla Ciebie i Twoich gości.

Zachowaj ostrożność w czasie wakacji

Ważne jest, abyś starał się nie rezerwować ślubu w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Po pierwsze, wiele osób decyduje się odejść o tej porze roku. Po drugie, hotele i restauracje będą zajęte, i bardziej prawdopodobne, aby zawieść, kiedy poprosić je, aby dostosować przestrzeń dla swoich potrzeb. Styczeń i luty może nie brzmi jak idealny czas na zawarcie związku małżeńskiego, ale są to jedne z najtańszych miesięcy.

Rozważ możliwość odejścia z domu

Jeśli nie jesteś gotowy na niespodzianki w hotelach i restauracjach w Wielkiej Brytanii, a pogoda jest w sklepie na dzień ślubu, możesz po prostu odejść i zarezerwować miejsce w kraju o umiarkowanym klimacie. Istnieją śródziemnomorskie wyspy o wspaniałych całorocznych temperaturach, ale być może będziesz musiał dodatkowo zapłacić za pogodę. Jeśli jednak chcesz cieszyć się dniem bez zakłóceń, może to być najlepsza opcja.

Planowanie zimowego wesela wymaga wielu kontroli i środków ostrożności. Upewnij się, że rozważasz wszystkie opcje, sprawdź pogodę, zapasowy generator i drogi. Unikaj złapania się w świątecznym i noworocznym pośpiechu, a będziesz miał swój bajeczny zimowy ślub na budżet.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *