Chcesz odwiedzić Indie? Jest to rozległy kraj z niekończącymi się doświadczeniami kulturalnymi, festiwalami i rzeczami do zrobienia, w rzeczywistości jest jednym z największych krajów na świecie, a także domem dla ponad 1 miliarda ludzi.

Jeśli jeszcze nie byłeś w Indiach, pozwolę sobie przedstawić 25 powodów, dla których warto odwiedzić Indie!

CIEKAWA KULTURA = INDIE

Na pierwszy rzut oka może to być szok kulturowy po przyjeździe. Jednak z biegiem czasu nauczysz się przyjmować zróżnicowaną kulturę, ponieważ jest ona bardzo ciekawa i jest tak wiele rzeczy, że mogę cię zapewnić, że nie widziałeś jej wcześniej.

Bez względu na to, w jakim miejscu w Indiach się znajdujesz, możesz być pewien silnej i unikalnej kultury.

NIEZWYKLE TANI
Jeśli pochodzisz z Europy, Stanów Zjednoczonych czy Australii, będziesz myślał, że Indie są nie tylko niewiarygodne, ale i niewiarygodnie tanie. Na przykład, można mieć pełny posiłek za mniej niż 1 euro, spróbuj znaleźć to w domu! Odzież, działalność, transport jest również bardzo tania, tak długo, jak się idzie lokalnie.

ŚWIADECTWO DELITYCZNE
Indyjskie jedzenie jest dostępne na całym świecie, a większość z Was prawdopodobnie spróbowała kilku indyjskich potraw. Jednak różnica jest ogromna! Chociaż na całym świecie zjadłem dużo indyjskich potraw, nic nie bije “prawdziwego deal’u”.

To nie tylko pyszne, ale i prawie nieskończona oferta dań regionalnych w całym kraju. Jedzenie jest z pewnością jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Indie!

Moje ulubione dania, które spróbowałem podczas podróży po Indiach to bez wątpienia Rogan Josh, Dosa i Naan Bread (szczególnie z czosnkiem i serem).

MAJESTATYCZNA ARCHITEKTURA
Cenisz sobie architekturę? Nawet jeśli tego nie zrobisz, jestem pewien, że będziesz zaskoczony świątyniami, fortami i różnymi innymi budynkami w Indiach. Najsłynniejszym z nich jest oczywiście potężny Taj Mahal, który również został nazwany jednym z siedmiu cudów świata.

Jest jednak wiele innych budowli wykonanych przez człowieka, które można podziwiać podczas wizyty w Indiach. Każdy region ma wspaniałą i niepowtarzalną architekturę, ale jedne z najlepszych można znaleźć w regionie Radżastanu.

BOLLYWOOD
Zapomnij Hollywood, Bollywood jest o wiele bardziej rozrywkowy i kolorowy do oglądania. Jeśli odwiedzisz Indie, możesz nawet zobaczyć się w jednym z filmów. Każdego roku powstaje kilkaset filmów, a jeśli pojedziesz do Bombaju, możesz posłuchać filmu Bollywood!

WILDLIFE
Zróżnicowana jest nie tylko kultura, ale także przyroda, w której występuje wiele gatunków endemicznych i niektóre z naszych ulubionych zwierząt, takie jak słonie i tygrysy.

Chcę jednak podkreślić ważną dla turystów rzecz. Nie wspieraj zwierząt w niewoli, powinny poruszać się swobodnie, a także nie jeźdź na słonie ani nie wspieraj uwięzionych tygrysów. Zamiast tego odwiedź ich naturalny nawyk i udaj się na Safari z doświadczonym przewodnikiem!

Nie kosztuje to fortuny, a wtedy można cieszyć się zwierzętami w ich prawdziwym środowisku. Jest to magia i coś, co gorąco polecam, jeśli jesteś

HISTORIA

Czy wiesz, że Indie są domem dla jednych z najstarszych cywilizacji ludzkich? Historia sięga daleko w przeszłość, a wiele starych tradycji, takich jak medycyna ajurwedyjska, jest nadal stosowanych.

Jeśli lubisz historię, proponuję odwiedzić Indie i zbadać różne dziedzictwo, które można znaleźć w całym kraju.

JOGA I ŚWIADOMOŚĆ

Indie są popularnym celem dla młodzieży, a nawet starszych mężczyzn i kobiet, którzy chcą się odnaleźć. Dlaczego więc wszyscy starają się odwiedzić Indie, aby się odnaleźć? Odpowiedź jest dość prosta.

Dzięki starym duchowym technikom i przekonaniom, Indie są domem dla wielu życiowych guru i różnych medytacji i rekolekcji jogi, jednymi z najlepszych w rzeczywistości, więc nic dziwnego, że wielu poszukiwaczy duszy tutaj się znajduje.

Jeśli chcesz wyruszyć w duchową podróż, odwiedź Indie!

CHAOS
Pomyśl, że wszystko brzmi do tej pory perfekcyjnie? Cóż, Indie zajmują się wszystkim, w tym złym. Zobaczysz biednych ludzi, mam na myśli naprawdę biednych ludzi żyjących na ulicach. Krowy wędrują swobodnie, samochody i ryksze są wszędzie, i tak, są ludzie prawie wszędzie w miastach, ale to jest również piękno tego miejsca.

A jeśli ogarnie cię chaos, a otrzymasz bardzo szczerą i niezapomnianą podróż do Indii!

HOLI FESTIVALIA HOLIOWA
Znany również jako festiwal kolorów jest kolorowy wyświetlacz, gdzie ludzie rzucają kolorowy pył w całym miejscu. Tysiące ludzi gromadzą się, aby wziąć udział w tych uroczystościach, podobnie jak Ty!

HERBATA
Czy wiesz, że Indie produkują jedne z najlepszych herbat na świecie? Tak, to prawda. Region Darjeeling jest znany na całym świecie z plantacji herbaty, które są zarówno wspaniałe, jak i oferują pyszną herbatę!

I oczywiście słodka herbata Chai, która stała się znaną na całym świecie herbatą. Być może spróbowaliście tego, ale obiecuję, że jest jeszcze lepiej tutaj w Indiach i wszyscy to piją. Herbata Chai jest codziennym rytuałem wielu Hindusów.

MIEJSCA, KTÓRE NALEŻY ODWIEDZIĆ W INDIACH
Więc masz już kilka powodów, aby odwiedzić Indie, ale to nie wszystko…

RAJSTHAN
Dom różowe miasto Jaipur, niebieskie miasto Jodhpur i wiele innych słynnych atrakcji turystycznych w Indiach. Radżastan jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia Indii i mieści się w nim wiele wspaniałych miejsc.

Kategorie: Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *