Zagrożenie stwarzane przez globalne ocieplenie może wydawać się przytłaczające i dlatego jako jednostka, można by pomyśleć, że niewiele można zrobić, aby pomóc. Jeśli jednak wiele osób odegra swoją małą rolę i zmieni swoje przyzwyczajenia, aby być bardziej przyjaznym dla planety, ogólny wpływ może być ogromny. Aby mieć pewność, że robisz to, co do Ciebie należy, dostawca produktów przyjaznych dla środowiska i bezpieczeństwa Glasdon stworzył niedawno eBook o nazwie “Socially Responsible Me”, w którym nakreślono szereg prostych kroków, które możesz podjąć, aby być bardziej przyjaznym środowisku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Bądź ekologiczny społeczeństwie

Zamiast pozbywać się wszystkich śmieci w zwykłych pojemnikach, gdy jesteś poza domem, staraj się znaleźć pojemniki na surowce wtórne. Specjalistyczne rozwiązania, takie jak uk.glasdon.com/pojemniki na surowce wtórne są już powszechnie dostępne, co oznacza, że nie ma potrzeby wysyłania tworzyw sztucznych, puszek, papieru i innych odpadów na wysypiska śmieci. Znajdziesz je na ulicach, w supermarketach, na parkingach i w wielu innych miejscach. Kolejną górną wskazówką jest upewnienie się, że używasz starych plastikowych toreb na zakupy. Warto pamiętać, że rozkładanie toreb plastikowych może trwać do 1000 lat, więc im mniej tworzymy i używamy, tym lepiej. Tam, gdzie to możliwe, unikaj picia napojów w jednorazowych, nie nadających się do recyklingu pojemników. Niektóre firmy oferują w pełni nadające się do recyklingu pojemniki na napoje, ale najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w butelkę lub kubek wielokrotnego użytku. Ponadto, zamiast kupować kanapki lub sałatki w plastikowych opakowaniach, kiedy jesteś w podróży, dlaczego nie zrobić sobie własnego przed wyjściem z domu?

W domu

Ogranicz do minimum marnotrawstwo w domu. Od zakupu tylko żywności, której rzeczywiście potrzebujesz do zamrożenia resztek, jest wiele łatwych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc środowisku. Kontroluj również zużycie energii. Na przykład, upewnij się, że urządzenia i oświetlenie są wyłączone, kiedy ich nie używasz. Być może można włączyć temperaturę na termostacie w dół stopień lub dwa i założyć dodatkową warstwę odzieży, gdy temperatura spada, a może można suszyć ubrania, prześcieradła i ręczniki na linii na zewnątrz, a nie automatycznie wybierając suszarkę bębnową. Jeśli masz dzieci, spróbuj je edukować o znaczeniu bycia odpowiedzialnym za środowisko. Im wcześniej wpadną w dobre nawyki, tym lepiej.

W pracy

Zastanów się, czy nie używać papieru w biurze – lub przynajmniej w miarę możliwości bez papieru. Możesz również przeprowadzić audyt odpadów, aby sprawdzić, jakie materiały można zmniejszyć zużycie. Upewnij się, że w jak największym stopniu poddają Państwo recyklingowi. Możesz również pomyśleć o wyznaczeniu terminów, takich jak Światowy Dzień Środowiska, aby pomóc w podniesieniu świadomości na temat globalnego ocieplenia wśród Twoich kolegów i szerszej społeczności.

Kategorie: Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *