Podziel się

pierwsza lalka dla dziecka może być cenionym elementem bezpiecznym do przytulenia, a maluch zacznie naśladować, jak jej rodzice się nią opiekują, w końcu grając realistyczne sytuacje opiekuńcze, a następnie zwracając się do lalek jako powierników.

Umiejętności opiekuńcze dziecka

Umiejętności opiekuńcze i pielęgnacyjne. Naśladowanie sposobu, w jaki dorośli opiekują się dziećmi, wymaga zastanowienia się nad tym, czego może potrzebować ktoś inny: dziecko musi być karmione, utrzymywane w cieple, czyszczone i pocieszane, jeśli jest smutne. Opiekując się lalką, dzieci ćwiczą empatię.

Lalki drewniane i umiejętności poznawcze

2) Umiejętności poznawcze. Bawiąc się lalką, można nauczyć się nieskończenie ważnych lekcji, zwłaszcza jeśli pod ręką jest rodzic. Na przykład: jak lepiej poznać nazwy części ciała niż wskazać je na lalce? Opowiadanie o tym, co robi z lalką, to świetny sposób na ćwiczenie i wzmocnienie umiejętności językowych dziecka.

Drobne umiejętności motoryczne i samopomocy. Ubranie i rozebranie lalki to świetny sposób, aby Twoje dziecko nauczyło się, jak działa jego własna odzież i ćwiczyło ją za pomocą suwaków i guzików. Kąpiel i karmienie lalką pomoże również dziecku nauczyć się kąpieli i karmienia (a także ćwiczyć sekwencjonowanie). I lalka może być potężnym sojusznikiem w treningu potty: podczas gdy istnieje wiele różnych metod nauczania dziecka, aby używać potty, wielu ekspertów zgadza się, że za pomocą picia i mokre lalka do wykazania prawidłowego wykorzystania potty, a następnie mając dzieci “nauczyć” ich lalkę, jak iść, jest dobrym sposobem, aby nauczyć i zmotywować dzieci.

Lalki dla dzieci rozwijają kreatywność

Odgrywanie ról z lalką to świetny sposób na przyzwyczajenie dużej siostry lub starszego brata do pomysłu, by nie być już dzieckiem rodziny, a oni będą bardzo dumni z tego, że będą pomagać, kiedy przyjedzie ich nowe rodzeństwo. Eksperci  sugerują, aby “ćwiczyć bieg” z lalką, dzięki czemu dziecko będzie mogło ćwiczyć pieluchy, chusteczki i ręczniki, a także robić zabawne twarze i śpiewać pieśni, aby rozbawić płaczące dziecko.

Kategorie: Dzieci