Podziel się

Czy Twoja głowica prysznicowa jest stara i zatkana, czy planujesz przebudowę łazienki? Twoja głowica prysznicowa jest ważną częścią Twojej łazienki i nawet jeśli posiadasz wysokiej jakości prysznic, istnieje szansa, że nawet przy niewłaściwej głowicy nie będzie ona w stanie wykorzystać swojego potencjału. Być może nie jest to najbardziej ekscytująca część renowacji łazienki, ale z pewnością nie jest to coś, co należy przeoczyć. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, gdy chcesz kupić nową.

1) Ciśnienie wody

Korzystanie z kąpieli pod wielkim prysznicem oznacza, że przepływ wody powinien być stały. Określa się ją na podstawie wielkości ciśnienia, które uzyskuje się poprzez zrównoważenie natężenia przepływu wody i średnicy otworów w głowicy prysznicowej. Prędkość Moen S6320 posiada wspaniałą cechę, która zapewnia stałe i delikatne dla skóry ciśnienie wody. Zapoznaj się z ich szczegółowym rozkładem, aby zrozumieć, w jaki sposób uwzględniany jest aspekt ciśnienia, co pozwala Ci na korzystanie z przepływu wody o wydajności do 2,5 GPM.

2) Oszczędność wody i kosztów eksploatacyjnych

Co zaskakujące, inwestycja w dobrą głowicę prysznicową może pomóc Ci zaoszczędzić na wodzie i kosztach mediów. Słabe ciśnienie wody może oznaczać, że zużywasz więcej wody niż potrzebujesz. Dobra głowica prysznicowa ma natężenie przepływu 2,5 GPM lub mniej na minutę. Zainwestuj w dobrą głowicę prysznicową, aby zaoszczędzić do 2900 galonów wody każdego roku.

3) Instalacja głowicy prysznicowej

Instalacja głowicy prysznicowej jest łatwa, ponieważ większość producentów dostarcza wytycznych do swoich instrukcji obsługi. Jeśli po prostu wymieniasz samą głowicę, zwykle będzie ona przykręcana i wyłączana, więc jest to coś, co każdy może zrobić. Jeśli wymieniasz wąż, jak również montażu ściennego, może to wymagać trochę wiercenia i może być wykonane przez hydraulika lub handymana, jeśli nie masz umiejętności DIY siebie.

4) Rodzaje głowic prysznicowych

Na rynku dostępnych jest osiem rodzajów głowic prysznicowych. Są to głowice oszczędzające wodę, prowadnica, rozpylacze do ciała, głowice ręczne, stałe, głowice masażowe, podwójne i deszczowe. Różnią się one pod względem instalacji, cen i funkcjonalności. Ważne jest, aby zrozumieć swoje potrzeby i badania nad najlepszymi głowicami prysznicowymi, aby im sprostać. Możesz uzyskać te informacje online lub zapytać o różnice, kiedy odwiedzasz sklep z sprzętem.

5) Budżet i potrzeby

Głowice prysznicowe oferowane są w drastycznej cenie. Ważne jest, aby przy zakupie wziąć pod uwagę przystępność cenową oraz porównać ceny i funkcjonalność pomiędzy różnymi producentami. W dzisiejszych czasach łatwo jest sprawdzić zmienność cen różnych głowic prysznicowych online, w tym opinie klientów.

Kategorie: DomWnętrze