Podziel się

Posiadanie pięknego ogrodu zabierze Cię do domu od niesamowitego do wyjątkowego. Ogród jest wspaniałym dodatkiem do każdego domu, dodając naturalną roślinność do Twojej estetyki. Niezależnie od tego, czy jest to medytacja na zewnątrz wśród kwiatów, czy też wykonywanie najwyższej jakości roślin, aby wziąć udział w zawodach, posiadanie roślin rosnących bezpośrednio poza domem jest doskonałym sposobem na nawiązanie kontaktu z naturalną stroną Twojego ogrodu.

 

Stworzenie idealnego ogrodu wydaje się być chwilowym zadaniem, z kosztami rozpoczęcia dostaw, ogólnego utrzymania i tego, jakie rośliny wybrać, aby nad głową. Ale piękny ogród nie musi powodować bólów głowy – wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby dotrzeć do wymarzonego ogrodu z najmniejszym wysiłkiem.

Krok 1: Tworzenie przestrzeni w twoim ogrodzie

Aby rozpocząć pracę w ogrodzie, musisz najpierw zaplanować miejsce, w którym zamierzasz go umieścić. Jest to tak proste, jak siedzenie w przestrzeni zewnętrznej i medytowanie nad tym, gdzie będzie wyglądać najlepiej. Czy chcesz tylko jedną sekcję podwórka pokrytą kwiatami, czy małe popy kolorów w całym ogrodzie, idealny ogród jest możliwe.

Będziesz musiał pamiętać o ograniczeniach określonych przez swoją okolicę, jeśli takie istnieją. Niektóre dzielnice nie pozwolą na żadną pracę wykonaną z przodu, ale z tyłu jest darmowa gra. Będziesz musiał mieć oko na te ograniczenia ściśle, więc nie naruszasz kodów dzielnic.

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj przestrzeni, którą chcesz i gdzie chcesz, aby Twój ogród, musisz wykonać małą pracę przygotowawczą. Obejmuje to usuwanie gruzu, usuwanie darni i dodawanie dobrej gleby.

Jeśli nie chcesz się brudne ręce, można to łatwo obsługiwać, dzwoniąc do lokalnych usług krajobrazowych, aby rozpocząć proces, lub można go wykorzystać jako doświadczenie wiązania w rodzinie.

Krok 2: Wybór właściwych roślin do ogrodu

Kiedy już zdobędziesz załogę do tworzenia krajobrazu, która stworzy idealną przestrzeń dla Twojego ogrodu, musisz zdecydować, jakiego rodzaju roślinność chcesz uprawiać. Istnieje wiele czasopism ogrodniczych, które pomogą Ci zainspirować. Pamiętaj, aby pamiętać o miejscu, w którym mieszkasz, tak abyś wybrał rośliny i kwiaty, które najlepiej prosperować przy minimalnym wysiłku. Przykłady obejmują:

Słoneczniki
marchewki
Pomidory koktajlowe
nagietek
Peonie
szpinak
i zielona fasola

Wybór roślin jest najzabawniejszym procesem tworzenia ogrodu i nie musi być niezwykle czasochłonny. Kluczem do tego jest cierpliwość, więc spędzenie kilku minut dziennie na przeglądaniu roślin i podkreślaniu tych, które przyciągają wzrok, to wszystko, czego potrzebujesz.

Krok 3: Łatwa konserwacja roślin w ogrodzie

Wreszcie, konserwacja jest kluczem do zachowania piękna rabat roślinnych. Nie musi to być pracochłonne, wystarczy tylko znaleźć dobrą zewnętrzną usługę pielęgnacji krajobrazu, aby od czasu do czasu zadbać o Twój ogród. Tego rodzaju usługa może zająć się odchwaszczaniem, nawożeniem, przycinaniem i pielęgnacją rabat, tak abyś mógł cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok bez konieczności podnoszenia palcem!

Ponownie, trzeba będzie sprawdzić w sąsiedztwie, aby sprawdzić, czy nie ma godzin, w których konserwacja jest zabroniona. Ponadto, Twoja okolica może mieć już załogę konserwacyjną, więc w takim przypadku nie będziesz musiał martwić się o wynajęcie usługi osoby trzeciej.

Jeśli chcesz, możesz również obserwować pracowników utrzymać swój ogród przez pierwsze kilka tygodni, tak aby dbali o swój ogród w sposób, jaki sobie wyobrażasz. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się na pielęgnację własnego ogrodu, jest to świetny sposób na medytację i poświęcenie trochę czasu sobie raz dziennie, kiedy wychodzisz na zewnątrz, aby sprawdzić swoje rośliny.

Posiadanie idealnego ogrodu nie musi być kłopotem, nie musi być czasochłonne i nie musi być zadaniem niemożliwym. Możesz mieć bez wysiłku piękny ogród z odrobiną planowania i odrobiną pomocy.

Kategorie: DomPorady