Jak zorganizować piknik ?

Przez intermedialna PL, 12 luty, 2022

Rzeka, park, górska polana. W ciepły, słoneczny, weekendowy dzień, bardzo sympatyczną formą spędzania wolnego czasu może być piknik rodzinny. Jeśli planujemy piknik z dziećmi, oczywiście warto się zastanowić, co zabrać i co przygotować, aby w ciekawy sposób zorganizować im czas. A zatem oprócz obowiązkowych akcesoriów jak koc, czy kosz z jedzeniem, dobrze zatroszczyć się o akcesoria do gier i zabaw. Na świeżym powietrzu i za miastem idealnie sprawdzi się piłka, badminton, ale także gry planszowe jak karty, chińczyk, czy scrabble, w które może grać cała rodzina, odpoczywając na kocyku.

Czas spędzony na świeżym powietrzu umili także ulubiona muzyka, dlatego warto zabrać ze sobą odtwarzacz CD lub radio, dbając przy tym, aby muzyka nie zakłócała spokoju zwierzętom czy pozostałym wypoczywającym. Lecz nie samą zabawą człowiek żyje, dlatego bardzo ważne jest także zastanowienie się co przygotować do jedzenia? Zanim jednak opowiemy, jakie przekąski najlepiej sprawdzą się na pikniku, przypomnimy, co jeszcze powinno znaleźć się w piknikowym koszyku. Koniecznymi akcesoriami są oczywiście sztućce, plastikowe kubeczki i talerzyki, opcjonalnie korkociąg lub otwieracz do butelek, oraz serwetki i chusteczki nawilżające.

Bardzo przydatna jest także lodówka turystyczna, lub torba izolacyjna, dzięki której w upalny dzień, będziemy mieli stały dostęp do zimnych napojów. Jeśli zaś chodzi o same napoje, to najlepszym wariantem będzie oczywiście woda, sok, wino lub piwo. Wróćmy zatem do przekąsek. Idealnym rozwiązaniem będą tu oczywiście kanapki, bułeczki, kawałki pieczonego kurczaka, lub gotowe dania z grilla zawinięte w folię. Idealną przekąską będą również świeże owoce. Możemy ze sobą zabrać także naleśniki na zimno z twarogowym lub owocowym nadzieniem.

W połączeniu z bitą śmietaną w sprayu będą one stanowić rewelacyjny deser, który na pewno spotka się z entuzjazmem naszych pociech. Pamiętajmy, aby przygotowując jedzenie na piknik, należy omijać produkty szybko się roztapiające i psujące. Spędzając czas na pod gołym niebem, nie możemy zapominać także o profilaktyce. Aby uniknąć szkodliwego działania promieniowania, należy pamiętać o czapkach, okularach przeciwsłonecznych, oraz kremie z filtrem UV. W celu uniknięcia, ukąszeń komarów, warto również zabezpieczyć się specjalnym preparatem. Istotna jest również apteczka, którą zwykle każdy posiada w samochodzie. Warto pamiętać o dobrym ekwipunku, ponieważ właściwie zorganizowany piknik, pozwoli nam cieszyć się czasem na łonie natury i spędzić niezapomniane chwile w gronie najbliższych.

Tagi

Komentarze