Co kupić na rocznicę ślubu - pomysł na prezent.

Przez intermedialna PL, 17 luty, 2022

Zastanawiasz się nad tym co kupić na rocznicę ślubu dla kogoś bliskiego? Szykuje Ci się taka okazja w rodzinie lub u kogoś z Twoich przyjaciół i chcesz wybrać przydatny i ciekawy upominek? Kiedy myślimy o prezentach, z okazji rocznicy ślubu wielu z nas przychodzą, do głowy skojarzenia z gadżetami, które mają na sobie wygrawerowane czy namalowane daty i napisy w rodzaju: z okazji wspólnie spędzonych dwudziestu lat. Do niedawna to właśnie takie prezenty były najbardziej modne, na przykład komplety talerzy, na których umieszczało się życzenia i wspomniane teksty, które umieszczane później były za szkłem w meblościance obdarowanych i czekały na przeminięcie kolejnej dekady.

Dziś również chętnie stawiamy na upominki, które mają na sobie zawarte notatki z datami, jednak wybieramy takie upominki, które są praktyczne. Inny prezent wybierzemy z okazji pierwszej rocznicy ślubu dla znajomych dwudziestolatków, inny dla rodziców z okazji dwudziestej piątej rocznicy ślubu, inny dla dziadków, którzy świętują już wspólne pół wieku.

Prezent uzależniamy od gustu i swojego i obdarowywanych. Uzależniamy go także od dostępnych środków, które chcemy przeznaczyć na ten cel. Gdy planujemy, co kupić na rocznicę ślubu parze, która jest ze sobą niedługo, dobrze jest rozejrzeć się w ich wspólnym miejscu zamieszkania, czy może jest coś takiego, co poza symbolicznym upominkiem byłoby potrzebnym gadżetem.

Gdy planujemy zakupy dla pary z długim stażem, fajnie jest pomyśleć o czymś, co wprowadziłoby trochę odmiany w ich życie, a więc na przykład o zaproszeniu na wspólny wyjazd za miasto, czy w miejsce, które kiedyś chętnie razem odwiedzali. Takie zaproszenie nie musi być wykupionym karnetem na pobyt w hotelu.

Możemy, załóżmy wydrukować piękną kartkę z życzeniami dla swoich rodziców, którzy obchodzą właśnie rocznicę ślubu, na której napiszemy, że zapraszamy ich na wspólny wyjazd do ich ulubionego miejsca, w wybranym przez nich czasie. Podobny prezent również sprawdzi się, kiedy zastanawiamy się co kupić na rocznicę ślubu naszym dziadkom. Na przykład, jeśli wiele razy słyszeliśmy opowieści o tym, że pięćdziesiąt lat temu razem przechadzali się po starówce wybranego miasta, a wiemy, że dawno nie mieli okazji tam być, zaproponujmy w ramach prezentu z okazji rocznicy wspólną wycieczkę.

Prezent nie musi być zawsze upominkiem w postaci gadżetu, który ląduje gdzieś na meblach czy w szafie, albo zajmuje wolne miejsce w kuchni. Może być także zaproszeniem na przyjemne spędzanie czasu dla świętujących rocznicę wspólnego życia bliskich.

Komentarze