Co kupić na parapetówkę - upominek, na nowe mieszkanie.

Przez intermedialna PL, 17 luty, 2022

Twoi znajomi, albo ktoś z Twojej rodziny właśnie się przeprowadził? Urządza z tej okazji imprezę, na którą zostałeś zaproszony, stoisz więc przed dylematem co kupić na parapetówkę? Na jaki prezent postawić: symboliczny, będący jedynie gadżetem mówiącym o tej okazji, praktyczny, będący częścią sprzętu nowego lokum, czy na prezent do skonsumowania podczas imprezy zwanej parapetówką? Gdy przychodzimy do kogoś świętować nowe mieszkanie, nie wpadamy na imprezę z gołą ręką, mamy na myśli tak zwany prezent do skonsumowania. Tak się już przyjęło, że wybieramy trunek, o którym wiemy, że zapraszające nas osoby bardzo go lubią, lub jeśli tak zostało wskazane w zaproszeniu, przynosimy trunek, którym sami będziemy raczyć się podczas imprezy. Często przynosimy także coś do zjedzenia, w formie przekąsek na słodko albo na słono, w zależności od formy imprezy. Tradycją jest także przyniesienie czegoś w ramach upominku na swojego rodzaju nowej drodze życia.

A więc co kupić na parapetówkę w ramach upominku "na nowe mieszkanie"?

To, że wybieramy się na parapetówkę, nie oznacza, że jeszcze w tym miejscu nie byliśmy. Jeśli mieliśmy okazję, je już odwiedzić mogliśmy, rozejrzeć się, czego ewentualnie lokatorom jeszcze brakuje. Może na przykład wspominali, że przydałby im się, zestaw sztućców, bo mają tylko takie po dziadkach, z których każdy element jest z innego kompletu? A może zauważyłeś, że w sypialni nie ma żadnej nocnej lampki, która nadałaby temu miejsce odpowiedni klimat? Jeśli udało Ci się wypatrzeć coś takiego, możesz śmiało stawiać na taki właśnie praktyczny prezent.

Osoby obdarowywane na pewno bardziej ucieszą się z praktycznego upominku, który im się przyda, niż na przykład z magnesu na lodówkę z napisem: mam nowe mieszkanie, czy podobnego gadżetu. Jeśli wiesz kto, jeszcze został, zaproszony na imprezę, spróbuj się skontaktować z resztą gości, aby ustalić, co kto będzie kupował. Możecie się także umówić, że złożycie się razem i kupicie wspólny droższy prezent, który na pewno przyda się w nowym mieszkaniu. Co kupić na parapetówkę, zależy też oczywiście od naszego budżetu, który możemy na ten cel przeznaczyć.

Niezależnie od tego, ile możesz wydać na prezent dla swoich znajomych, staraj się szukać pomysłu na upominek, który nie wyląduje później na dnie szafy. Jeśli więc jesteś pewien, że osoby zapraszające Cię zdecydowanie nie należą do kolekcjonerów zabawnych figurek czy maskotek, nie kupuj czegoś takiego. Jeśli wiesz, że są kolekcjonerami płyt z dobrą muzyką czy książek, postaw na prezent związany właśnie z tym, zamiast niepotrzebnie wyrzucać pieniążków na gadżety, które zaraz po imprezie zostaną schowane gdzieś głęboko.

Polecamy księgowość biuro rachunkowe SYNTEX

Komentarze