Co kupić na komunię chrześniakowi - na prezent komunijny?

Przez intermedialna PL, 17 luty, 2022

Nie jesteś specjalistą jeśli chodzi o dzieci i ich zainteresowania, a szykuje Ci się w rodzinie ważna uroczystość i zastanawiasz się co kupić na komunię chrześniakowi. Pierwszym sposobem na to, by zaczerpnąć inspiracji, jest oczywiście podpytanie rodziców dziecka, co mogłoby mu się przydać i z czego młody człowiek na pewno by się ucieszył. Rodzice wiedzą o swoich dzieciach najwięcej, bo spędzają z nimi najwięcej czasu. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić. Jeśli dowiesz się, że Twój chrześniak interesuje się na przykład jazdą konną, to nie stawiaj na zakup dziesięciu zabawek, które będą przedstawiać jego ulubione zwierzątka.

Lepiej wybierz na przykład karnet w pobliskim ośrodku, gdzie można jeździć konno. Staraj się wybierać takie prezenty, które po pierwsze spodobają się dziecku, a po drugie będą dla niego dobre.

Co to znaczy dobre? Dobre dla dziecka oznacza takie, które rozwija jego umiejętności, pasje, które jest dla niego zdrowe. Współczesne dzieciaki uwielbiają spędzać mnóstwo czasu przed komputerami, konsolami czy tabletami, przenikając do wirtualnego świata. Warto pomyśleć o czymś, co oderwie dziecko przynajmniej na jakiś czas od tego świata. Jeśli więc zastanawiasz się, co kupić na komunię chrześniakowi i chcesz zrobić dla niego coś dobrego postaw na prezent, który rozwinie jego kreatywność.

W sklepach z zabawkami znajdziemy nie tylko maskotki czy samochodziki, którymi można bawić się na podłodze jak jeszcze dwadzieścia lat temu. Świetnym pomysłem są specjalne zestawy dla dzieciaków, dzięki którym mogą stworzyć coś swojego. Są dostępne zestawy dla dziewczynek, dla chłopców, albo dla dzieci obojga płci.

Co kupić na prezent komunijny?

Są to na przykład zestawy do tworzenia swojej własnej biżuterii, albo do składania modeli zwierząt, budynków, samochodów. Wykonywane są z nietoksycznych materiałów, które na pewno nie zaszkodzą dziecku, o ile oczywiście kupujemy je z legalnego źródła, a nie z dalekiego importu gdzieś na bazarze. Tak więc dylemat: co kupić na komunię chrześniakowi możesz rozwiązać całkiem prosto, przeglądając oferty sklepów z akcesoriami dla dzieci, gdzie często można wyszukać, prezenty wpisując w wyszukiwarkę daną okazję albo wiek dziecka.

Prezent na komunię nie musi być wcale związany ściśle z sakramentem, więc nie musi być to na przykład wisiorek przedstawiający religijny symbol. Stawiaj na prezenty, które sprawią dziecku radość na długi czas i dzięki którym dziecko będzie mogło poznać coś nowego, na przykład pobawić się w małego artystę, który stworzy coś własnymi rękami, coś naprawdę swojego, zamiast spędzać cały wolny czas przed sprzętem elektronicznym, który otacza nas i zalewa wręcz z każdej strony.

Komentarze