Remontujemy pokój dziecka - kilka porad

Przez intermedialna PL, 7 Marzec, 2022

Kiedy decydujemy się na remont pokoju, chętnie sięgamy po sprawdzone pomysły i porady, które można znaleźć w sieci, albo w czasopismach związanych z remontami i odnawianiem domów i mieszkań. Chętnie czytamy i podglądamy, aby dowiedzieć się jak zacząć remont od podstaw, co powinniśmy kupić, w co się wyposażyć, jak zrobić dane rzeczy. Zależy nam nie tylko na tym, aby wszystko wyglądało tak, jak to sobie zaplanowaliśmy, ale liczy się również to, ile kosztuje nas remont. Remont pokoju będzie dla nas na pewno tańszy, niż na przykład remont łazienki, kiedy decydujemy się na nowe sprzęty, do których trzeba podłączyć nową instalację i tak dalej. Jeśli chodzi o pokój, często wystarczy malowanie, aby nadać wnętrzu nowego, świeżego wyglądu.

Kiedy mieszkamy w bloku, chcemy zrobić wszystko sprawnie i szybko, nie tylko ze względu na nas samych, ale i na sąsiadów. Nie chcemy dręczyć ich włączoną przez kilka dni wiertarką czy innymi głośnymi sprzętami. Dlatego planujemy remont od podstaw, aby wszystko poszło nam sprawnie, a całe przedsięwzięcie nie zajmowało wiele cennego czasu. Dobrze zorganizowana praca pozwala nam osiągnąć zamierzone efekty bez niepotrzebnego stresu, że coś zrobimy nie tak, coś nam umknie, albo nagle okaże się, że czegoś zapomnieliśmy kupić. Zaczynamy od planu, a dopiero potem przechodzimy do właściwej pracy.

Planujesz remont pokoju dla Twojego dziecka, albo po prostu zmieniacie miejsce zamieszkania i trzeba urządzić się na nowo?

Jak urządzić pokój dla dziecka, aby był ładny, funkcjonalny, wygodny, podobał się Twojemu dziecku i by dobrze się w nim czuło? Przede wszystkim, wystrój pokoju dla dziecka wcale nie musi być infantylny. Pokój dla dziewczynki nie musi być różowy, wyklejony tapetą w lalki barbie, a pokój dla chłopca nie musi mieć na ścianach tapet z samochodzikami. Jak udekorować i jak umeblować pokój dla dziecka, możemy podpatrzeć na wielu stronach internetowych, albo w czasopismach, które podpowiadają co nieco na temat remontów i zmian wystroju wnętrz.

Wystrój dopasuj do gustu Twojego dziecka. Kolory ścian nie powinny być zbyt ciemne, pokój dziecka powinien być jasny i przestrzenny. Wbrew pozorom, nawet mały pokój może wydawać się optycznie przestrzenny, kiedy wiemy, jak oświetlić i doświetlić wnętrze. Kiedy dobrze dobierzemy oświetlenie i kolory ścian, dziecko będzie czuło się w swoim odnowionym pokoju komfortowo i swobodnie. Stawiaj na meble i akcesoria, które będą mogły służyć przez długi czas. Unikamy raczej takiego wyposażenia i wystroju, który jest chwilowy, to znaczy tak jak wspomnieliśmy, unikamy urządzania pokoju dla dziecka w infantylnym stylu. Kiedy urządzimy pokój w delikatny sposób, nie przesadzając z dziecinnymi akcentami, pokój będzie się podobał naszym dzieciom i w późniejszym wieku, kiedy przestaną być już maluchami. Wystrój pokoju dla dziecka nie musi być przesadnie dziecinny.

Przedpokój, jak sama jego nazwa wskazuje, stanowi po prostu część mieszkania przedpokojami.

Często zapominamy o przedpokoju, kiedy planujemy remont naszego domu czy mieszkania, koncentrujemy się na pokojach, na kuchni i łazience, bo to one są dla nas najistotniejsze. Przedpokój nie musi być tylko i wyłącznie przedsionkiem, w którym nie ma nic ciekawego. Przedpokój także można urządzić w ciekawy sposób, jeśli oczywiście wiemy jak urządzić. To dobre miejsce na przykład na przechowywanie rzeczy, które nie mieszczą nam się w pokojach. Możemy zamówić meble na wymiar, które zostaną wykonane w taki sposób, że dokładnie będą pasowały do naszego wnętrza. Meble na wymiar w przedpokoju, to nie musi być tylko garderoba, w której trzymamy swoje kurtki i buty. To może być szafa, w której przechowujemy też inne ubrania czy rzeczy, które na przykład nie mieszczą nam się w sypialni czy w innym pokoju, w którym je trzymamy. Jeśli zastanowisz się, jak urządzić dobrze przedpokój, nie tylko jak pomalować, jakie kolory wybrać i na jakie wykończenia postawić, może on być równie pożytecznym pomieszczeniem co pozostałe. Meble na wymiar na przykład, umożliwiają nam zagospodarowanie i wykorzystanie każdej przestrzeni, która pozornie nie jest w stanie pomieścić żadnych mebli. Tak jak wspominamy, przedpokój i jego wyposażenie nie musi być tylko przedsionkiem, jeśli mądrze go rozplanujemy, zyskamy dodatkowe miejsce na nasze rzeczy. Poszukaj projektów i inspiracji do tego, w jaki sposób można wykorzystać dobrze przestrzeń, nawet tą niewielką.

www.intermedialna.pl

Komentarze